Autosport Internationaal Toerwagens • Autosport INT Diversen

Maserati schittert in Spa met klasse-overwinning en dubbel podium in de GT2 European Series

Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 2 juli 2025 08:53

Maserati Spa 24hres GT2

Maserati behaalde afgelopen weekend een uitstekend resultaat op het legendarische F1-circuit van Spa-Francorchamps, tijdens ronde 3 van de 2025 GT2 European Series Powered by Pirelli. De Maserati’s GT2 noteerden een overwinning in de Am Cup-klasse en stonden twee keer op het podium in het algemeen klassement en in de Pro-Am Cup-klasse. In race 1 won Prette (LP Racing) de Am Cup-categorie, terwijl Calamia en Pampanini van Dinamic Motorsport tweede overall en in de Pro-Am-klasse werden. In race 2 stonden Calamia en Pampanini opnieuw op het podium, met een derde plaats algemeen en in de Pro-Am Cup.

2Maserati Spa 24hres GT

In Race 1 behaalde de nummer 1-auto van het LP Racing-team - bestuurd door Philippe Prette – vanaf pole position een prachtige overall zege. In Race 2 moest de Franse coureur met Italiaanse licentie door een probleem met zijn rechter achterband genoegen nemen met de vierde plaats in zijn klasse, maar behield desondanks de leiding in de Am Cup-stand.

Maserati Spa 24hres GT2 Mauro_PAMPANINI_Roberto_CALAMIA

In Race 1 legden Calamia en Pampanini beslag op een uitstekende tweede plaats algemeen en de tweede podiumplek in de Pro-Am Cup. Hun prestaties in Race 2 waren ook goed, waar ze als derde opnieuw op het algemene en het klassepodium stonden.

Maserati Spa 24hres GT2

In de eerste race van het weekend, op vrijdag 27e, startte Prette vanaf de eerste rij en nam stevig de leiding in zijn klasse met een ruime voorsprong. In de eerste helft van de race streed hij met zijn teamgenoten Calamia en Pampanini om de tweede en derde plaats algemeen. Na de pitstop kon hij zijn Am Cup rivalen gemakkelijk in bedwang houden zonder onnodige risico's te nemen, omdat de baan glad was geworden door de regen. Daarmee pakte hij zijn vierde klassezege. Calamia en Pampanini van het Dinamic Motorsport team startten goed vanaf de tweede rij en klommen op naar de tweede positie. Na de pitstop verhoogden ze het tempo om te proberen te profiteren van de straf die hun rivalen kregen voor een onregelmatigheid tijdens de rijderswissel. Uiteindelijk finishten Calamia en Pampanini als tweede overall en in de Pro-Am Cup.

2Maserati Spa 24hres GT2 Philippe Prette

Race 2, verreden op zaterdag 28 juni, zag de Maserati GT2 van Dinamic Motorsport bestuurd door Mauro Calamia en Roberto Pampanini starten vanaf de tweede rij en zich meteen nestelen op de tweede plaats. De pitstop voor een rijderswissel verschoof de posities, waardoor de Maserati-crew op de derde plek eindigde tot aan de geblokte vlag. Daarmee kon het duo voor de tweede achtereenvolgende keer het podium beklimmen op het prestigieuze circuit van Spa.

Maserati Spa 24hres GT2 Philippe Prette">

Philippe Prette daarentegen had minder geluk en startte vanaf de derde rij. Toen hij stevig aan de leiding lag in zijn categorie, kreeg hij een probleem met zijn rechter achterband, waardoor hij een lange pitstop moest maken. Toen hij terugkeerde op de baan stond hij vierde in de Am Cup, een positie die hij vasthield tot aan de finish, wat betekent dat hij aan de leiding blijft in het klassement.

Maserati Spa 24hres GT2

Maserati reed het hele Belgische weekend voorop in de GT World Challenge Europe powered by AWS. De Maserati MCXtrema was namelijk de officiële ‘lead car’ tijdens het evenement. Voor deze gelegenheid was de auto voorzien van een speciale kleurstelling om de 20e verjaardag van de eerste overwinning van de MC12 tijdens de 24 uur van Spa te vieren.

Het Huis van de Drietand leverde ook de hele reeks supportauto's met officiële Safety Cars, Leading Cars en Medical Cars, dankzij een overeenkomst tussen de autofabrikant en SRO Motorsports Group.

"Maria Conti" hoofd van Maserati Corse: "Het weekend van de CrowdStrike 24 Hours of Spa was gewoonweg buitengewoon! De Maserati’s GT2 schitterden met overwinningen en podiumplaatsen in de GT2 European Series, terwijl onze MCXtrema in de spotlights stond als ‘lead car’ voor het event. Daarmee belichaamden onze auto’s op perfecte wijze de geest van de Drietand. Op sportief vlak spreken de resultaten voor zich: een eerste plaats in de Am-klasse en een tweede en derde plaats in Pro-Am onderstrepen ons leiderschap en de perfectie van onze auto’s. Maar de echte sensatie was om de MCXtrema als Lead Car te zien op het legendarische circuit van Spa, waar twee decennia sinds de historische overwinning van de MC12 werd gevierd. Het was een iconisch moment, dat verleden en toekomst verenigde en ons met enthousiasme naar ons eerste eeuwfeest in de autosport stuwde. We zouden niet trotser kunnen zijn!"

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS