GP3 maakt indrukwekkende line-up bekend
De nieuwe GP3 Series heeft de namen van de tien teams die officieel deel gaan nemen aan de seizoenen 2010, 2011 en 2012 bekendgemaakt. Elk team zet drie bolides in. Groot-Brittannië wordt vertegenwoordigd door drie sterke teams; Manor Racing, Hitech en Carlin Motorsport, allen ook actief in de Formule 3. Uit Frankrijk komen de GP2- en Formule 3 EuroSeries-kampioenen ART Grand Prix en Tech 1 Racing. Het kampioenschap dat bedoeld is als opstapklasse richting GP2 heeft ook het Spaanse Addax Team vast weten te leggen. Red Bull-teambaas Christian Horner komt samen met F1-coureur Mark Webber onder Australische licentie uit onder de naam Arden MW. Verder nemen nog deel: het Duitse Mucke Motorsport, het Ierse Status Grand Prix en het Zwitserse Jenzer Motorsport.
De bolides worden in de eerste weken van 2010 bij de teams verwacht en de eerste testsessie zal in maart plaats gaan vinden. Voorafgaand aan de eerste race vinden nog eens twee sessies plaats, terwijl de eerste race verreden gaat worden tijdens de Grand Prix van Europa. De rest van de kalender zal de Europese Formule 1-races volgen met uitzondering van Monaco en Turkije. Bovendien wordt deelgenomen aan de losstaande evenementen van de GP2 Series.
GP3-organisator Bruno Michel verklaarde: "De deelnemersselectie was zeer lastig en hebben we voorzichtig aangepakt. We hebben alleen de teams geselecteerd die in andere categorieën successen hebben behaald. Dit was uiteraard een zeer belangrijke stap voor de GP3 en ik ben zeer blij deze teams te mogen verwelkomen. Ik geloof absoluut dat we een sterke en extreem competitieve line-up hebben vastgelegd. De filosofie achter de GP3 is vergelijkbaar met de GP2 op het gebied van prestaties van de bolides, kostenbeheersing, show, veiligheid en voorbereiding voor de volgende klasse. Samen met deze tien teams en onze technische partners Dallara, Renault, Pirelli en Hewland werken we hard om de GP3 Series tot een succes te maken en ik kan niet wachten tot de start van het eerste seizoen!"
De bolides worden in de eerste weken van 2010 bij de teams verwacht en de eerste testsessie zal in maart plaats gaan vinden. Voorafgaand aan de eerste race vinden nog eens twee sessies plaats, terwijl de eerste race verreden gaat worden tijdens de Grand Prix van Europa. De rest van de kalender zal de Europese Formule 1-races volgen met uitzondering van Monaco en Turkije. Bovendien wordt deelgenomen aan de losstaande evenementen van de GP2 Series.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.
Meer uit Autosport

Audi Development Programme-coureurs Emma Felbermayr en Freddie Slater zetten sterke vorm voort richting de zomerstop

René Lammers kijkt uit naar racedebuut op Monza: "Ik heb veel vertrouwen in dit weekend"

CUPRA presenteert Leon VZ e-Hybrid Racer tijdens Goodwood Festival of Speed + FOTO'S

Vanina Ickx kijkt terug op bijzondere carrière: "Mijn grootste prestatie ligt niet op het circuit"
Meer nieuws
08-07




