Autosport NL • Suzuki Swift Cup

Cornelissen tweemaal uit race geduwd tijdens pinksterraces

Uitgegeven door Paul Stoffer • 16 mei 2008 08:02

ZANDVOORT – Björn Cornelissen zette afgelopen weekend zijn jacht op kampioenschapspunten voort op Circuit Park Zandvoort tijdens de pinksterraces. Voor de Suzuki Swift Cup stonden namelijk twee races op het programma. Onder zonnige omstandigheden werkte de jonge rijder van Team Bleekemolen een sterke kwalificatie af en kende hij wederom veel pech tijdens de races.

Björn Cornelissen maakt progressie

In de kwalificatiesessie kwam Björn Cornelissen tot een goed resultaat. De 16-jarige coureur uit Utrecht liet de vijftiende tijd noteren, waarmee hij binnen één seconde bleef van de pole tijd. In de eerste race kende Cornelissen een goede start en heel even vertoefde hij aan de rand van de toptien. Het noodlot sloeg toen echter opnieuw toe: Leo van der Eijk tikte hem in de rondte, waarop de Utrechter met de achterkant van zijn Swift in de muur terecht kwam. De rijder van Team Bleekemolen begon in de tweede race aan een aardige inhaalrace, maar werd halverwege de race opnieuw aangetikt. De jonge coureur probeerde tevergeefs zijn bolide aan de finish te krijgen. Met nog twee ronde te gaan eindigde de race van de Utrechter in de pitstraat op de 24e positie.

“Wat een pechvol weekend”, begon de teleurgestelde Cornelissen over zijn pinksterraces. “De kwalificatie ging redelijk goed. Ik mag niet klagen als ik binnen één seconde van de poletijd zit. De races gingen zelf ook tamelijk goed. Wanneer een race eenmaal goed begon te lopen, crashte ik echter weer. Ik had hem in de eerste race nog liever zelf in de kant gezet!”

“In de eerste race reed ik op een gegeven moment op de elfde positie”, vervolgde Cornelissen. “Ik had driehonderd meter voor mij en honderd meter achter mij. De safety car zorgde ervoor dat Van der Eijk weer vlak achter mij kwam te zitten. Hij tikte mij bij de Hugenholtzbocht tweemaal aan, waardoor ik achteruit de muur inging. In de tweede race was het Carlo Bermes, die mij raakte. Door dit contact kwam ik even in het grind, waardoor mijn achterwiel los kwam te zitten. Ik heb hier nog enkele ronde mee gereden, maar ik begon steeds vaker de macht over het stuur te verliezen, waardoor ik gedwongen was te stoppen. Nu is het hopen op beter voor de volgende races tijdens het jubileumweekend op Circuit Park Zandvoort!”

Goede tijden voor Björn Cornelissen

Naast alle pech was er ook goed nieuws te melden. Björn Cornelissen ging voor het pinksterweekend een sponsordeal aan met Autocentrum Polanen. De naam van de Suzuki-dealer uit Woerden is voortaan te zien op de achterkant van zijn Swift.

Björn Cornelissen heeft de volgende supporters voor seizoen 2008:
FotoPrisma.nl, Instituut Blankestijn, Steiner verrekijkers, Ansmann energy, Suzuki dealer Polanen, Team Bleekemolen.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS