DSC: Cor Euser toont snelheid tijdens kwalificatie
Uitgegeven door Maurice Hoogers • 1 september 2007 09:47
Het is Cor Euser voor het eerst dit seizoen gelukt om de pole position voor zich op te eisen tijdens de kwalificatie van de Dutch Supercar Challenge. Op het TT-circuit van Assen wist hij met zijn Marcos Mantis+ een tijd te rijden van 1:41.845. In de Supersport I-divisie ging de pole position naar Siebrand Dijkstra en André de Vries met hun BMW E46 V8 GTR. Bob Herber verraste vriend en vijand door met een Saker, waarmee hij dit weekend voor het eerst rijdt, de snelste tijd te rijden in de Supersport II-divisie.


De Supersport I-divisie belooft zeer spannend te gaan worden De top acht van dit veld zit namelijk binnen twee seconden van elkaar. Op pole position staan André de Vries en Siebrand Dijkstra met hun BMW E46V8 GTR. Op de tweede plek vinden we Richard van den Berg met zijn BMW WTCC M3, op 0.680 seconden van het voorste duo. Op de derde plaats vinden we Pieter van Soelen die dit weekend weer gewoon van de partij is na zijn noodgedwongen afzegging voor de Rizla. Op de vierde plaats staat Ruud Olij met zijn BMW E46 V8 GTR, gevolgd door de Nissan Primera Supertourer van Derek Palmer jr. en Rick Pearson. Klassementsleider Peter van der Kolk begint vanaf de zesde startpositie.

In de Supersport II-divisie wist Bob Herber verrassenderwijs de snelste tijd te rijden. Normaal gesproken rijdt Herber met een Lotus Esprit, maar deze ging tijdens de Rizla Racing Days kapot en kon niet op tijd gerepareerd worden. Op zoek naar een andere auto kwam Herber uit bij Jadbalja Racing. Zij runnen een aantal zeer snelle Sakers en vonden het een goed idee om mee te doen met de Dutch Supercar Challenge. Dat Herber echter met deze auto meteen de pole zou pakken had ook hij niet verwacht. Het verschil met het Engelse duo Brown/White is overigens minimaal. Slechts 0.047 seconden waren de bestuurders van de gele BMW E36 M3 verwijderd van de eerste plaats. Op de plekken drie en vier vinden we de Russian Bears. Dit maal zijn ze met twee auto’s die bestuurd worden door Victor Shapovalov en Oleg Petrikov. Op de vijfde plek vinden we de Seat Leon Supercopa terug van Milko Tas, gevolgd door André de Vries en Richard van den Bos met hun BMW E36 M3.
De eerste race van de Dutch Supercar Challenge staat vandaag om 16:30 op het programma.
Volledige uitslag kwalificatie





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.