Nieuws

Minimax-kampioen Duuc te Velthuis klaar voor stap hogerop: “Hopelijk weer bekers winnen”

Door Bart22 januari 2026 · 17:50 uur2 min lezen
Minimax-kampioen Duuc te Velthuis klaar voor stap hogerop: “Hopelijk weer bekers winnen”

Duuc te Velthuis is zaterdag gehuldigd voor zijn kampioenschap in de NXT GP Dutch Open. Voor de 11-jarige karter uit Vorden was het zijn tweede kampioenschap in drie kartseizoenen. Nadat hij eerder in 2023 de sterkste was in de Cadet 160cc, was de Parolin-rijder afgelopen jaar de beste rijder in de Rotax Max Minimax-klasse. Zo laat Duuc zien helemaal klaar te zijn voor de stap hogerop naar de Rotax Junior-klasse.

“Heel speciaal om hier op het podium te staan en mijn beker te krijgen”, zegt Duuc over de feestavond van NXT GP. “De sfeer is altijd goed bij NXT en het veld is heel competitief. Dit is mijn derde seizoen. In mijn eerste jaar in de Cadet werd ik meteen kampioen, daarna werd ik vice-kampioen in de Minimax en nu kampioen in de Minimax.”

De snelle rijder uit Vorden geniet van het karten op de baan, maar ook van de momenten naast de baan. “De snelheid is supercool, met de hoge toeren en het is gewoon superleuk! Je bent een heel weekend op de baan en ik heb al veel kartvrienden gemaakt. Ook heb ik een hele sterke band met mijn vader. Hij sleutelt en doet de moeilijke dingen, ik doe de stoel, de stuurstang en de banden. Mijn vader heeft vroeger zelf ook gereden, samen met mijn opa voor de hobby in de KZ en 100cc.”

In 7 wedstrijden van de NXT GP reed Duuc op de kartbanen in Assen, Kerpen, Strijen, Emmen en Emsburen. Een opmerkelijk hoogtepunt kwam na tegenslag in Kerpen. “Voor de finale wilde mijn motor niet starten, er zat te veel vuil in. Vanuit het achterveld ben ik nog naar de vierde plaats gereden. Dat was een mooie inhaalrace op mijn favoriete baan. Kerpen is een grote, snelle baan met mooie bochten en een hele gave chicane. Dan kom je met vier wielen los van de baan.”

Minimax-kampioen Duuc te Velthuis klaar voor stap hogerop

Dit jaar zal Duuc zijn opwachting maken in de Rotax Junior bij NXT, al heeft hij daar wel compensatie voor moeten aanvragen. De karts zijn sneller, groter en zwaarder en bovendien zal Duuc 20 kilo lood op zijn kart moeten zetten om aan het minimale gewicht te voldoen. “Ik zie dit jaar als een trainingsjaar en dan wil ik volgend jaar voor de bekers gaan. Hopelijk kunnen we dit jaar ook al een paar podiums pakken.”

“Door de sneeuw heb ik nog niet in de Rotax Junior kunnen rijden. Dat gaat komend weekend gebeuren bij de Wintercup. Het zal een stuk sneller gaan en ik heb er echt zin in.”

Duuc te Velthuis bedankt zijn vader en moeder, opa en zijn broertjes. En daarnaast ook Auto Service Vorden. Wel zoekt de tweevoudig kampioen nog extra support omdat hij hogerop wil komen in de kartsport.

B
Bart
Redacción RaceXpress
Meer over Karting & Talent→
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

Más noticias
25-06

Hidde Wassenaar cierra la era Mini con un podio en Strijen, ahora hacia los Juniors: "¡Es bonito cruzar la meta en tercer lugar!".

24-06

El talento del karting Jesse Schoonderwoerd brilla en su circuito de casa: ¡primer podio en NXT! "Estoy súper contento".

24-06

Jari Berends consigue un 'clean sweep' en NXT GP y muestra sus habilidades y bonito estilo de pilotaje bajo la repentina lluvia.

24-06

Luuk Hoornstra acelera hacia un merecido tercer puesto en NXT GP en Strijen: "¡Por fin de nuevo en el podio!".

24-06

Robin Bleekemolen vive un fin de semana excelente en NXT GP Dutch Open, 1-2 para los gemelos Oliver y Benjamin.

24-06

¡Girlpower! Eva Hooijenga domina en Strijen y consigue la victoria del día con dos P1 en NXT GP. "Muy, muy contenta".

23-06

La familia Ten Holt en buena forma en NXT GP; Phylicia excelente en el top cinco, ¡otro podio para Floyd y boleto para el Campeonato Mundial en Valencia!

16-06

¡Padre e hijo disfrutan del karting! ¡Erwin Jalving muestra dominio en condiciones de mojado durante la tercera ronda de NXT GP!

15-06

El as del karting Tygo Mannes gana en NXT GP y toma el liderato en la categoría Senior Nacional en los Masters. "Gran día".

13-06

Demy Beuving acelera en Assen hacia su mejor resultado en Minimax hasta ahora: ¡P3! "¡Súper genial!".

13-06

El talento del karting Floyd ten Holt gana la 6-7 Cup, ¡su hermana Phylicia también en el podio en NXT Assen! "Como un cohete".

13-06

Quinn Janssen supremo en Assen 'invertido' con la vuelta rápida en cada carrera: "Esta dirección es más divertida".

12-06

¡Jari Berends domina NXT GP en Assen! "¡Que por fin todo vaya tan bien, eso es simplemente hermoso!"

×