Marciello en Schiller zetten Nürburgring op scherp, terwijl concurrentie zich opmaakt voor spannende zondag vol snelheid + UITSLAG

NüRBURGRING - De Nürburgring kreeg zaterdag meteen een voorproefje van wat zondag kan brengen. In de eerste vrije training was Raffaele Marciello de snelste. In FP2 nam Fabian Schiller het stokje over. De verschillen? Minimaal. De strijd om de beste uitgangspositie ligt volledig open. Marciello zette zijn #98 ROWE Racing BMW in de ochtend bovenaan met 1.54,855. De auto die vorig jaar de race won, begon dus opnieuw sterk. Bovendien zat het veld dicht bij elkaar: de snelste 29 auto's bleven binnen één seconde. Arthur Rougier werd tweede op slechts 0,115 seconde. De Fransman was met zijn #111 CSA Racing McLaren bovendien overtuigend de snelste in de Gold Cup.
Veel merken
Achter de McLaren was het dringen. Jules Gounon werd derde met de #3 Mercedes-AMG Team Verstappen Racing. Max Hesse volgde met de #46 Team WRT BMW. Jamie Day completeerde de top vijf namens natural elements by Walkenhorst Motorsport met zijn Aston Martin.
Ook Thierry Vermeulen kwam goed voor de dag. De Nederlander werd met de #60 JMW Ferrari achtste. Hij rijdt dit weekend met een gewijzigde line-up, samen met Konsta Lappalainen en de vertrouwde Tim Heinemann.
In de Silver Cup zette de #30 Team WRT BMW eveneens de toon. Matisse Lismont reed de auto naar de negende plaats algemeen en was daarmee de snelste in de klasse. De BMW kan dit weekend de Silver Cup-titel veiligstellen.
Schiller slaat toe
In de middag veranderde de naam bovenaan het scorebord. Fabian Schiller had amper tien minuten nodig om Mercedes-AMG Team GetSpeed naar de snelste tijd te sturen. De Duitser noteerde 1.54,962. Niemand kwam er meer aan. Zijn marge op Dries Vanthoor bedroeg 0,212 seconde. Vanthoor maakte ondertussen een sterke rentree in de Endurance Cup. Voor het eerst sinds de seizoensopener op Circuit Paul Ricard kwam hij weer in actie. Met de #991 Paradine Competition BMW was hij direct de snelste in de Bronze Cup. Mattia Drudi zette de #7 Comtoyou Racing Aston Martin op de derde plaats. Hij bleef slechts 0,006 seconde achter Vanthoor. Sven Müller zat daar met de #97 Rutronik Racing Porsche nog eens 0,022 seconde achter.
Klassenstrijd
Ook in de verschillende Cups blijft het spannend. De #30 Team WRT BMW eindigde in FP2 als vijfde algemeen en bleef bovenaan in de Silver Cup. De #23 Team RJN McLaren werd tweede in de klasse. Benji Goethe was met de #58 Garage 59 McLaren de snelste in de Gold Cup en eindigde achtste algemeen. De #87 Winward Racing Mercedes-AMG en de #59 Garage 59 McLaren maakten de top tien compleet.
In de Bronze Cup bleef de strijd eveneens interessant. Marvin Dienst was in FP1 de snelste met de #87 Winward Racing Mercedes-AMG. Colin Caresani kwam met de #177 Grupo Prom Mercedes-AMG slechts 0,041 seconde tekort.
Zondag telt
Niet alles verliep vlekkeloos. Sergio Sette Camara verloor in FP2 de controle over zijn #11 Comtoyou Racing Aston Martin bij het naderen van bocht 11. De Braziliaan tikte de vangrail licht aan en kon daarna niet meer verder.
Maar de echte strijd begint zondag pas. Om 09.45 uur volgt de kwalificatie. Om 15.00 uur gaat het vervolgens drie uur lang om de winst in de GT World Challenge Endurance Cup. Na twee trainingen is één ding duidelijk: de verschillen zijn klein en de Nürburgring heeft nog lang niet al zijn geheimen prijsgegeven.
Klik hier voor de uitslag van de Free Practice 1 van de GT World Challenge Europe Endurance Cup op zaterdag 29 augustus 2026
Klik hier voor de uitslag van de Free Practice 2 van de GT World Challenge Europe Endurance Cup op zaterdag 29 augustus 2026
Max Verstappen stond afgelopen maart aan de start van NLS 2 op de Nürburgring Nordschleife, het iconische circuit in de Eifel. Zijn deelname trok veel racefans naar de Groene Hel. RaceXpress kon een dagje sfeer proeven op de Nürburgring, waar het knap druk was vanwege de komst van de viervoudig F1-wereldkampioen. Bekijk onderstaande video van ruim 5 minuten van Mercedes - AMG Team Verstappen Racing op de Nürburgring, aangeboden door RaceXpress:
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Monza. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Debutant Dressler troeft concurrentie af tijdens spannende GT World-training op de Nürburgring + UITSLAG

Mercedes-AMG kan op de Nurburgring geschiedenis schrijven zonder dit seizoen een Endurance Cup-race te winnen

SPECIAL - Histórico triunfo de GT3 del equipo Verstappen en Magny-Cours revive la lucha por el título tras una carrera espectacular + RESULTADOS





