Opel onthult nieuwe Mokka GSE en Corsa GSE Vision Gran Turismo op IAA Mobility
Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 9 september 2025 11:19
“Opel heeft het label GSE opnieuw uitgevonden voor het elektrische tijdperk en gaat ‘all in’. We tillen de prestaties én het elektrische rijplezier naar een nieuw niveau.” Met deze woorden kondigde Florian Huettl, de CEO van Opel, de wereldprimeurs aan tijdens de persconferentie van Opel op de IAA Mobility. De sterren van de show zijn de indrukwekkende Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo – het eerste Opel-studiemodel dat de digitale en fysieke werelden verbindt – en de nieuwe Opel Mokka GSE. Dit high-performance productiemodel is per direct te bestellen en biedt klanten een batterij-elektrische rijbeleving met het karakter van een rallyauto. Dit model is gebaseerd op de eveneens op deze IAA gepresenteerde Opel Mokka GSE Rally, die ontwikkeld is volgens de professionele auto- en rallysportnormen.
OpelCorsaGSEVisionGranTurismo
Toekomstvisie van GSE: Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo
"Opels nieuwste conceptauto belichaamt de visie van het GSE-label. Het model brengt twee iconen samen: de populaire Corsa en racesimulator Gran Turismo 7," aldus Huettl, Marketingdirecteur Rebecca Reinermann en Design Director Mark Adams tijdens de wereldpremière. De Corsa GSE Vision Gran Turismo is ontworpen om zowel autosportliefhebbers als gamers aan te spreken. Het ontwerpteam onder leiding van Adams gaf de auto een futuristisch design. Tegelijkertijd levert de Corsa GSE Vision Gran Turismo indrukwekkende prestaties met 588 kW (800 pk) systeemvermogen, 800 Nm koppel, acceleratie van 0 naar 100 km/u in 2,0 seconden en een topsnelheid van 320 km/u. “De Corsa GSE Vision Gran Turismo is onze visie op de toekomst van GSE – en nog veel meer”, aldus Adams. Het is bovendien de eerste conceptauto van Opel die iedereen binnenkort kan ervaren in Gran Turismo 7.“Onze GSE-filosofie rust op drie pijlers: Race, Drive en Play. Met de Corsa GSE Vision Gran Turismo brengen we het onderdeel ‘Play’ tot leven – spannend, meeslepend en voor iedereen toegankelijk”, voegde Reinermann toe.
i>-OpelMokkaGSERally
Rally-DNA op de weg: Opel Mokka GSE en Mokka GSE Rally
Voor de onderdelen ‘Race’ en ‘Drive’ presenteert Opel twee nieuwe modellen. De Opel Mokka GSE Rally is een volbloed elektrische rallyauto, ontwikkeld volgens het FIA eRally5-reglement. Het productiemodel, de Opel Mokka GSE, biedt krachtige prestaties op de openbare weg.
De Mokka GSE levert 207 kW (281 pk) vermogen en is per direct te bestellen. Klanten kunnen zelf kiezen of ze de elektrische sportieve crossover willen leasen, kopen of via een abonnementsvorm gebruiken.
i>OpelGrandlandElectricAWD
Opel Grandland Electric: binnenkort tot 700 kilometer actieradius
Een andere blikvanger op de IAA is de nieuwe Opel Grandland Electric AWD. Dit topmodel van Opel met vierwielaandrijving heeft een systeemvermogen van 239 kW (325 pk) en 509 Nm koppel. In de nu al te bestellen Ultimate-uitvoering is een actieradius tot 489 kilometer (WLTP*) mogelijk; andere varianten met tot 501 kilometer actieradius (voorlopig WLTP*-cijfer) volgen. Maar dat is nog niet alles. CEO Florian Huettl kondigde aan: “Binnenkort introduceren we een volledig elektrische Grandland-variant met een rijbereik tot circa 700 kilometer (WLTP*, voorlopige waarde).”
Opel op de IAA Mobility
Opel is tot en met 14 september 2025 op twee locaties aanwezig tijdens de IAA Mobility in München. Vakpers en professionals kunnen het merk bezoeken op stand B20 in hal B3 van het beursterrein. Het publiek is welkom vanaf 9 september bij de Open Space-stand OP340 op de Odeonsplatz. Daarnaast is de Opel Mokka GSE Rally te zien op de ADAC-stand KP195 op de Königsplatz.
*Actieradius vastgesteld volgens de WLTP-testprocedure (R (EG) nr. 715/2007, R (EU) nr. 2017/1151). De werkelijke actieradius varieert onder dagelijkse omstandigheden en is afhankelijk van diverse factoren, waaronder de persoonlijke rijstijl, kenmerken van de route, buitentemperatuur, gebruik van verwarming, airconditioning en pre-conditionering. Uitvoering met actieradius tot 501 kilometer is nog niet leverbaar.




