Formule 1 • MOTO GP

EURO MOTO Sportbike wildcard voor Yamaha R7 Cup kampioen Kyano Schoo

Door Fedor Eskes17 september 2026 · 19:40 uur2 min lezen
EURO MOTO Sportbike wildcard voor Yamaha R7 Cup kampioen Kyano Schoo

Kyano Schoo zal met een wildcard voor team SWPN uitkomen bij de laatste ronde van het EURO MOTO Sportbike in Hockenheim. De wildcard wordt Schoo toegekend vanwege het behalen van het kampioenschap in de Yamaha Racing BLU CRU Benelux R7 Cup en is een uitgelezen kans zijn talent te laten zien met de Yamaha R7.

In de Yamaha R7 Benelux Cup was Kyano Schoo vanaf de eerste ronde de gedoodverfde titelkandidaat. De 17-jarige coureur uit Veenendaal maakte de verwachtingen waar en wist met een indrukwekkende reeks van 11 race-overwinningen op rij de kampioenstitel veilig te stellen. Schoo was daardoor in de voorlaatste ronde van het seizoen al zeker van de titel. De kampioenstrophy zal Schoo pas uitgereikt krijgen na de laatste ronde van de Yamaha R7 Cup begin oktober. Naast de trophy kan Schoo rekenen op een wildcard voor de EURO MOTO Sportbike tijdens de laatste ronde van het prestigieuze kampioenschap op de Hockenheimring van 25 tot en met 27 september. Schoo zal in de EURO MOTO Sportbike klasse uitkomen voor team SWPN op een Yamaha R7.

SWPN (Stichting Wegrace Promotie Nederland) heeft als doelstelling om jonge coureurs de kans te geven zich te ontwikkelen en is al vele jaren met Yamaha succesvol actief in het EURO MOTO kampioenschap, voorheen IDM. Schoo zal in Hockenheim voor team SWPN in de Sportbike klasse uitkomen naast hun vaste coureur en voormalig BLU CRU Benelux rijder Jay-Jay den Hoed.

Kyano Schoo

Kyano Schoo, kampioen Yamaha Racing BLU CRU Benelux R7 Cup 2026:
“Nadat ik te horen had gekregen dat ik met een wildcard voor SWPN mag rijden in Hockenheim, was ik meteen super blij. Na het behalen van het R7 Cup kampioenschap is dit opnieuw een mooie kans die BLU CRU me biedt om een stap verder te zetten en te blijven groeien. Ik ga mijn uiterste best doen om er een mooi weekend van te maken en heb er erg veel zin in!”

Mario Janssen, Country Manager Yamaha Motor Europe, branch Benelux: "Met zijn kampioenstitel heeft Kyano Schoo bewezen tot de grootste talenten van de Benelux te behoren. Deze wildcard voor de EURO MOTO Sportbike in Hockenheim is een welverdiende beloning voor zijn prestaties en een mooie volgende stap in zijn ontwikkeling als coureur. Voor Yamaha is dit bovendien een prachtig voorbeeld van hoe de R7 Cup en het BLU CRU-programma jonge rijders helpen hun ambities waar te maken en zich verder te ontwikkelen richting een internationale racecarrière."

F
Fedor Eskes
Redacción RaceXpress
Meer over Autosport
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×