Laatste nieuws
• SPECIAL - Nyck de Vries houdt zicht op wereldtitel na tweede plaats in Barcelona; Toyota is de WEC-kampioen 2026• WorldSBK: Nicolo Bulega (Ducati) sluit zijn recordseizoen World Superbike af met een dubbelzege in Jerez• WorldSPB: Xavi Artigas (Kawasaki) wordt de allereerste kampioen in FIM World Sportbike• Cadillac F1 lonkt naar Esteban Ocon; Valtteri.Bottas vreest voor Formule 1-zitje ondanks doorlopend contract• Max Verstappen neemt het op voor teamgenoot Chris Lulham na online haat: "Geen plek voor dit soort misbruik in onze sport"• Formule 1: nieuwe Mercedes W17 heeft meer downforce, maar de balans vraagt werk• Max Verstappen vindt drive-through penalty in Portimao terecht: "Fout met set-up, waardoor auto iets te veel vonken gaf"• SPECIAL - Nyck de Vries houdt zicht op wereldtitel na tweede plaats in Barcelona; Toyota is de WEC-kampioen 2026• WorldSBK: Nicolo Bulega (Ducati) sluit zijn recordseizoen World Superbike af met een dubbelzege in Jerez• WorldSPB: Xavi Artigas (Kawasaki) wordt de allereerste kampioen in FIM World Sportbike• Cadillac F1 lonkt naar Esteban Ocon; Valtteri.Bottas vreest voor Formule 1-zitje ondanks doorlopend contract• Max Verstappen neemt het op voor teamgenoot Chris Lulham na online haat: "Geen plek voor dit soort misbruik in onze sport"• Formule 1: nieuwe Mercedes W17 heeft meer downforce, maar de balans vraagt werk• Max Verstappen vindt drive-through penalty in Portimao terecht: "Fout met set-up, waardoor auto iets te veel vonken gaf"
Nieuws

Robert Doornbos: "Ik heb de afgelopen paar dagen nauwelijks geslapen!"

Door Bas Kaligis17 mei 2009 · 07:05 uur2 min lezen
Robert Doornbos: "Ik heb de afgelopen paar dagen nauwelijks geslapen!"

Robert Doornbos stond voor één van de meest zware opdrachten in zijn leven. Na twee crashes en twee kapotte Dallara's was er flinke achterstand opgelopen, maar ook plaatsing voor de bekende Indy500 stond op de tocht. Toch toonde de voormalig F1 coureur karakter en vocht zich terug. Met de snelste tijd in de derde kwalificatie op de Indianapolis Motor Speedway, staat zijn deelname niet meer op losse schroeven.

"Er was zoveel stress, omdat ik de kwalificatie vorige week mistte", gaf Doornbos ruiterlijk toe. "Het waren de meest stressvolle vier ronden uit mijn hele loopbaan omdat er een enorme druk lag op deze run. Ik heb de afgelopen paar dagen nauwelijks geslapen. We moesten omhoog vechten uit een diep, diep dal."

"We maakten een fout en daar betaal je een hoge prijs voor", zei de Nederlander terugkijkend op de twee crashes van vorige week. "Het was bizar gevoel en ik hoop dat ik het nooit meer opnieuw ervaar. Om zo terug te komen, zoals wij nu hebben laten zien, toont het karakter van het team en mijzelf."

Uiteindelijk kreeg Robert het vertrouwen terug en zetten een prima prestatie neer: "We reden een paar goede ronden en het is geweldig om erbij te zitten, maar je moet de positie respecteren. Vanaf de eerste ronden hadden we direct het tempo. Arie (Luyendyk), zei op een gegeven moment; “Ik ga terug naar Phoenix, omdat je me niet meer nodig hebt.”

"We reden 223 en 224 aan het begin van de maand, maar we vorderden veel te snel, en we werden gevangen in ons eigen net", legde hij uit, nadat het in het begin van de indy500 week zo voorspoedig ging. "We crashten nadat we te veel downforce wegnamen. Om dan zo terug te komen, dan moet je veel ruggengraat tonen. Je moet elkaar motiveren en dat is wat we deden. Gelukkig hebben we ons geplaatst voor de race en kunnen nu alleen maar omhoog gaan."

Toch waren de omnstandigheden niet optimaal, maar Doornbos had maar één doel. “Er stond zoveel wind in bocht 1, dat het was alsof ik aan het zeilen was. Ik had een goede eerste ronde en verbeterde elke ronde tot aan de derde ronde en in die laatste ronde had ik een mega, mega windstoot en ik moest echt liften. Dat kwam mijn gemiddelde snelheid niet ten goede, maar het geweldig dat ik me gekwalificeerd heb. Ons doel was om de snelste te zijn en ik ben blij dat we dat gehaald hebben."

Lees MEER

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×