Aston Martin en Genesis verrassen, Ferrari loert en Toyota zoekt antwoorden in FP1 en FP2 op razendsnel Interlagos
Uitgegeven door Peter Vader • 11 juli 2026 06:27
SAO PAULO - De eerste tik is uitgedeeld in de FIA WEC-ronde op Interlagos. Aston Martin verraste in de openingssessie met de snelste tijd, waarna debutant Genesis Magma Racing enkele uren later opnieuw van zich liet horen door de tweede vrije training aan te voeren. Ferrari zat er voortdurend bovenop, terwijl Toyota juist een moeizame start van het Braziliaanse weekend beleefde.

Braziliaanse uitdaging
Na drie races in Europa is het FIA World Endurance Championship neergestreken in Brazilië. Op het legendarische Interlagos wacht zondag de Rolex 6 Uur van São Paulo, de vierde ronde van het wereldkampioenschap. De terugkeer van het Autódromo José Carlos Pace bleek vorig jaar direct een schot in de roos. Bijna 85.000 fans zorgden voor een kolkende ambiance. Alleen Le Mans en Fuji trokken meer publiek.
Interlagos is met 4,309 kilometer het kortste circuit van de kalender, maar zeker niet het eenvoudigste. Hypercars tikken er ruim 305 kilometer per uur aan. De helft van de ronde gaat volgas. De hoogteverschillen, de ligging op bijna 800 meter en de vele inhaalmogelijkheden maken het circuit tot een favoriet bij coureurs én fans.
Ook de statistieken beloven spektakel. De laatste vier WEC-races op Interlagos leverden vier verschillende winnaars op. Lukt dat opnieuw, dan wordt geschiedenis geschreven. Alleen Toyota en Cadillac wonnen eerder op het Braziliaanse asfalt. Toyota blijft bovendien de enige fabrikant met meerdere overwinningen. Op dit circuit boekte het Japanse merk in 2012 bovendien zijn allereerste WEC-zege.

Valkyrie verrast
Aston Martin liet meteen zien dat het menens is. Harry Tincknell stuurde de #007 Valkyrie in de eerste vrije training naar de snelste tijd van de dag: 1.25,457. De marge was miniem. Slechts 0,024 seconde gaf hij toe aan de #50 Ferrari 499P van Antonio Fuoco, Miguel Molina en Nicklas Nielsen.
Ferrari meldde zich direct met twee auto's vooraan. De regerende wereldkampioenen James Calado, Antonio Giovinazzi en Alessandro Pier Guidi eindigden als derde, terwijl ook de gele #83 AF Corse Ferrari overtuigde met de vierde tijd. Robert Kubica leek tussendoor zelfs de snelste ronde te hebben gereden. Die tijd verdween echter uit de boeken nadat hij buiten de baanlimieten was gekomen. Ferrari wacht daardoor nog altijd op een echt topresultaat op Interlagos, waar een vijfde plaats nog altijd het beste resultaat is.
Alpine opende sterk met de vijfde tijd, vóór BMW en het verrassend competitieve Genesis Magma Racing. Peugeot, de tweede Genesis en Cadillac maakten de top tien compleet.
Opvallend was de terughoudende start van Toyota. De winnaar van de afgelopen 24 Uur van Le Mans kwam niet verder dan de twaalfde en zeventiende tijd. Alleen een korte Full Course Yellow wegens brokstukken op de baan onderbrak de sessie.

Genesis primeur
Waar Aston Martin de ochtend kleur gaf, eiste Genesis de middag op. De Zuid-Koreaanse fabrikant voerde voor het eerst een officiële WEC-sessie aan. Mathieu Jaminet zette de GMR-001 Hypercar bovenaan met een ronde van 1.24,271 en hield de concurrentie met slechts 0,060 seconde achter zich.
Aston Martin bleef opnieuw uitstekend voor de dag komen. Marco Sørensen bracht de #009 Valkyrie naar de tweede plaats, terwijl Tincknell met de #007 opnieuw in de top drie eindigde.
Ook Cadillac mengde zich nadrukkelijk in de strijd met de vierde en vijfde tijd. Alpine werd zesde, gevolgd door de snelste Ferrari, de #83 AF Corse van Robert Kubica, Yifei Ye en Phil Hanson. BMW, Alpine en de #50 Ferrari completeerden de top tien.
Toyota bleef ook in de tweede training buiten beeld. De beide GR010 Hybrids eindigden slechts als veertiende en vijftiende. Opmerkelijk genoeg verliep de volledige sessie zonder één neutralisatie.
Mercedes opent
In LMGT3 zette Iron Lynx direct de toon. Maxime Martin stuurde de #61 Mercedes-AMG overtuigend naar de snelste tijd en hield de Corvette van Racing Team Turkey by TF liefst een halve seconde achter zich.
BMW eindigde als derde, gevolgd door de Ford Mustang van Proton Competition en de Ferrari van Vista AF Corse. De tweede Iron Lynx Mercedes-AMG maakte de top zes compleet.
Lexus antwoordt
In de middag sloeg Akkodis ASP Team terug. De twee Lexussen bezetten de eerste twee plaatsen. Clemens Schmid was met een tijd van 1.34,498 de snelste man van het veld. De winnaar van de LMGT3-race op Interlagos van vorig jaar hield teamgenoot Hadrien David met slechts 0,037 seconde achter zich.
Heart of Racing eindigde als derde met de Aston Martin Vantage. De McLaren van Garage 59 volgde op de vierde plaats, vóór de tweede Aston Martin van Heart of Racing. De Corvette van Racing Team Turkey by TF sloot de top zes af.
Alles is nog open
De eerste trainingsdag heeft vooral duidelijk gemaakt hoe klein de verschillen zijn. Aston Martin, Genesis, Ferrari, Cadillac en Alpine zaten voortdurend dicht bij elkaar. De marges bedragen slechts honderdsten van een seconde. Dat belooft veel voor de kwalificatie. En misschien nog wel meer voor de Rolex 6 Uur van São Paulo.
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.