Karting • Karting Diversen

Karttalent Stijn Hanssen wint openingsronde EK Tillotson Senioren in Lonato! “Ik voel me er nog steeds geweldig over”

Uitgegeven door Bas Kaligis • 26 mei 2026 13:45

LONATO – In zijn eerste volledige seizoen bij de Senioren heeft Stijn Hanssen meteen de openingsronde van het EK Tillotson gewonnen. Het vijftienjarige karttalent uit Heerlen was op het legendarische South Garda Karting Circuit van Lonato in Italië de snelste in de finale. “Ik was zeker heel blij”, zei Stijn, die uitkomt voor het topteam van Pitparts, direct na de finale. “Ik voel me er nog steeds geweldig over.”

Stijn Hanssen podium

Die overwinning kreeg Stijn bepaald niet cadeau. “In de kwalificatie had ik de een na snelste tijd, maar door een ingeklikte bumper werd mijn snelste ronde afgepakt”, legde hij uit. “Toen telde mijn tweede snelste ronde en werd ik veertiende in mijn groep.”

Vanaf die veertiende plek begon de coureur van topteam Pitparts aan de heats. “In de eerste heat had ik technische problemen en eindigde ik als laatste”, zei Stijn. “Daarna ben ik in de tweede heat vierde geworden en heb ik de derde heat gewonnen.” Door die heatresultaten mocht hij de Superheat als achtste beginnen, en ook die won hij. Voor de finale werkte dat resultaat in de openingsheat toch nog door: hij moest vanaf de dertiende plek vertrekken.

Die start verliep hachelijk. “De eerste bocht was heel spannend, want ik werd bijna omgetikt”, zei Stijn. “Ik zat aan de buitenkant en iemand ging over de kerb aan de binnenkant, en kwam vol op mijn rechterachterband terecht. Ik kon de kart gelukkig nog op de baan houden.”

Het bleef gelukkig bij dat ene schrikmomentje. “Daarna ben ik gelijk naar voren gereden”, zei Stijn. “In de eerste ronde heb ik vijf posities gepakt en daarna in elke ronde een of twee mensen. Mijn plan was om naar P1 te rijden, en dat is gelukt.” De basis daarvoor lag in zijn tempo. “De snelheid was echt goed. We hebben een paar dingen veranderd aan de afstelling in de training en dat werkte meteen.”

Stijn Hanssen #Lonato

Wat Stijns prestatie extra knap maakte, was dat dit pas zijn eerste volledige seizoen bij de Senioren is. Dat hij op dit niveau al zo presteert, verbaast hem soms zelf ook. “Geen idee hoe ik het zo snel heb geleerd”, zei hij. “Ik probeer altijd te kijken naar rijders met veel ervaring die slim rijden. Wat doen zij anders dan de rest?”

Stijn rijdt pas vier jaar, waarvan twee in Tillotson-karts. “Ik ben op mijn elfde begonnen”, zei hij. “Ik voetbalde eerst en zei tegen mijn vader dat het me leuk leek om een keer te karten. Het was niet de bedoeling om het als sport te gaan doen.” Het beviel hem meteen. “Het was toevallig in de regen. De snelheid vond ik leuk en het inhalen geweldig.”

Daarna ging het snel. Bij Den Hartog volgde Stijn twee jaar training en won hij een indoorkampioenschap, waarna Talent Factory hem voor het NK huurkarten in het team opnam. Vorig jaar stapte hij over naar de buitenbanen en het NK Tillotson Junioren.

In datzelfde jaar proefde hij al van het hoogste niveau. Bij het WK Tillotson Junioren in Valencia was Stijn de hele week de snelste en leidde hij de finale, tot hij door een foutje in het gras terechtkwam. “Daardoor verloor ik jammer genoeg veel plaatsen”, zei Stijn.

Stijn Hanssen Pitparts

Dit jaar ligt de focus volledig op de Senioren-klasse, met het NK Tillotson, het EK en het WK op het programma. De volgende EK-rondes volgen in Ierland en in Assen. Na de zege in Lonato is zijn ambitie duidelijk. “Het EK winnen is het doel. Dat was vooraf al zo. Ik weet dat ik snel genoeg ben!”

Stijn bedankt zijn vader Sven, zijn moeder, zijn monteur Tristan, zijn team Pitparts, Berend en Krestho Kootstra.

Stijn zoekt nog support om hogerop te komen. Ook nu Hanssen de eerste ronde van de Euro in Lonato heeft gewonnen, is de snelle Limburger op zoek naar steun voor de volgende EK-ronde in Ierland. Contact via: Instagram Stijn Hanssen

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS