Alex Albons sterke band met Red Bull maakt hem kandidaat bij eventueel vertrek Max Verstappen
Uitgegeven door Celine Boerboom • 14 april 2026 04:03
Alex Albon wordt genoemd als mogelijke kandidaat om Max Verstappen op te volgen bij Red Bull Racing, mocht de Nederlander besluiten te stoppen.

Volgens analist Scott Mitchell-Malm speelt vooral Albons band met de eigenaren van Red Bull een rol. De Williams-coureur heeft nog altijd een goede relatie met de Thaise Yoovidhya-familie, die een groot deel van het team bezit.
Albon begon zijn F1-carrière bij Toro Rosso en werd al snel doorgeschoven naar Red Bull, maar verloor daar na anderhalf jaar zijn zitje. Inmiddels heeft hij zich bij Williams opnieuw bewezen, al kent het team een moeizame start van het huidige seizoen.
Mitchell-Malm denkt dat Albon nog altijd iets te bewijzen heeft bij zijn oude team: “Ik zie Alex Albon als een outsider als je niet intern promoveert. Hij zou een stap omhoog maken ten opzichte van Williams en heeft bovendien nog onafgemaakt werk bij Red Bull.” Volgens hem kan juist die band met de eigenaren doorslaggevend zijn: “Hij heeft een sterke connectie met de Thaise kant van de Red Bull-eigenaren. Voor zover ik weet heeft hij nog regelmatig contact met de Yoovidhya-familie en is die relatie erg goed.”
Daarnaast zou Albon goed passen in een tijdelijke oplossing, mocht Verstappen bijvoorbeeld een pauze nemen: “Ik geloof in het idee dat als Verstappen vertrekt, hij ook weer kan terugkeren. Dan ga je geen coureur vastleggen met een langdurig contract, maar iemand die je flexibel kunt inzetten.”

Hoewel Red Bull vaak kiest voor talent uit het eigen programma, zijn daar ook vraagtekens bij. Liam Lawson kreeg eerder al kort zijn kans, terwijl Arvid Lindblad nog maar net zijn debuut heeft gemaakt. Toch denkt Mitchell-Malm dat de voorkeur uiteindelijk daar zal liggen: “Mijn gevoel zegt dat ze iemand van binnenuit promoveren. En als Lindblad zich zo blijft ontwikkelen, zie ik hem als favoriet voor dat zitje.”
Voor nu blijft het dus speculeren, maar duidelijk is dat Albon, mede door zijn verleden en connecties, niet volledig uitgesloten mag worden.
INTERVIEW: Gaat Verstappen door in de Formule 1?




