Formule 1

Als energieproblemen zijn opgelost, kunnen we genieten – Antonelli: “Auto’s zelf zijn heel leuk”

Uitgegeven door Frank Korsel • 28 maart 2026 19:58

Waar sommige coureurs zich louter negatief uitlaten over de nieuwe reglementen in de Formule 1, heeft polesitter Kimi Antonelli ook iets goed te zeggen. Hoewel de coureurs volgens de Italiaan met handen en voeten gebonden zijn aan het energiesysteem, genoot hij van het gevoel in de esses.

Kimi Antonelli Formule 1 Japan

Er is de afgelopen maanden veel gezegd en geschreven over de nieuwe regels in de Formule 1. De heren coureurs rijden volgas, maar verliezen op het einde van het rechte stuk enorme snelheden. Ze kunnen geen volledige ronde pushen en sommigen halen steeds harder uit. Naast Max Verstappen hebben ook Charles Leclerc, Fernando Alonso en anderen zich negatief uitgelaten over de manier van racen.

Mercedes heeft zijn zaakjes veruit het beste op orde, dus zijn George Russell en Antonelli niet erg vocaal over de problemen die de koningsklasse teisteren.

Voor de Grand Prix van Japan werden de kwalificatieregels aangepast. Zo mochten de coureurs in hun kwalificatierondjes geen negen megajoules aan energie terugwinnen, maar maximaal acht megajoules Het effect zou moeten zijn dat er minder ‘superclipping’ zou zijn en dat de coureurs de bochten meer zouden kunnen aanvallen.

Ondanks de aanpassingen voelt Antonelli zich ‘geboeid’. "Ik denk dat er natuurlijk delen van het circuit zijn waar je een beetje beperkt bent, een beetje geboeid door de energie. Maar de Esses zijn nog steeds behoorlijk leuk, omdat de auto aan de chassiskant gewoon heel leuk is. De Esses waren in de kwalificatie behoorlijk snel, dus dat was leuk.”

“Natuurlijk is er nog werk te doen op deze grote circuits met de energie, om een oplossing te vinden die ons toestaat om nog harder te pushen en te rijden zonder er te veel over na te denken, vooral op bepaalde plekken. Maar over het algemeen was de kwalificatie leuk, want als je naar de rondetijden kijkt, zitten die niet eens zo ver van vorig jaar.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS