Max Verstappen realistisch over Red Bull-crisis: “Ik verwacht geen wonderen”
Uitgegeven door Celine Boerboom • 27 maart 2026 10:45
Max Verstappen beleefde in Japan opnieuw een teleurstellende dag in de RB22, na het toch al moeizame weekend van Red Bull Racing in Shanghai. De Nederlander benadrukt dat er nog veel werk aan de winkel is om de “grote problemen” van de auto op te lossen en de prestaties weer op niveau te krijgen.

Tijdens de openingsdag van de Grand Prix van Japan kende Verstappen een lastige start. Op het circuit van Suzuka eindigde hij in de eerste vrije training nog als zevende, maar in de tweede sessie zakte hij terug naar de tiende plaats.
Waar Red Bull aan het begin van het seizoen nog de strijd aanging met McLaren om de positie als derde team, liep de achterstand inmiddels verder op. In de tweede training was Verstappen acht en een halve tiende langzamer dan Lando Norris, die als vierde eindigde.
Zelfs Lewis Hamilton, de langzaamste van de drie topteams op de zesde plaats, was ruim een halve seconde sneller dan de 28-jarige Nederlander. Terugblikkend op zijn dag was Verstappen duidelijk: “Ja, niet erg goed, om eerlijk te zijn. We missen balans en grip, twee uitersten. Van FP1 naar FP2, en allebei zijn ze niet goed. Dus van onze kant is er veel werk te doen om ook te begrijpen waarom we dit soort grote problemen hebben op dit moment. Maar ja, geen goede dag.”

Op de vraag of grote wijzigingen aan de afstelling de grilligheid van de auto veroorzaakten, gaf hij aan hoe lastig het zoeken naar balans momenteel is: “Ja, je probeert het ene probleem te corrigeren en dan krijg je weer een ander. Maar we vinden eigenlijk nooit een goede balans.”
Hoewel Red Bull erom bekendstaat zich snel te kunnen herpakken tussen de tweede en derde vrije training, tempert Verstappen de verwachtingen voor de rest van het weekend. “Ja, maar tegelijkertijd is het op dit moment heel moeilijk op te lossen, dus ik verwacht geen wonderen van de ene op de andere dag,” legde hij uit. “We moeten onze problemen gewoon beter begrijpen en achterhalen waar ze vandaan komen.”
TIP! Meer gave VIDEO'S hieronder van Max Verstappen:
Max Verstappen dendert over de Nordschleife
De brute Mercedes AMG GT3 van Max
Max Verstappen: Ferrari versus Mercedes
Tom Coronel reed in dezelfde race als Verstappen: "Gekkenhuis!"




