Formule 1

FOTO'S: Mercedes presenteert nieuwe GT3! Wordt dit het nieuwe bommetje van Max Verstappen?

Uitgegeven door Wim Boekel • 26 maart 2026 07:30

Affalterbach – Mercedes AMG heeft een belangrijke stap gezet in de evolutie van zijn sportwagenportfolio: het Duitse merk onthult dat de technologische basis die vorig jaar werd getoond met de CONCEPT AMG GT TRACK SPORT zal worden gebruikt voor twee spraakmakende nieuwe auto’s, een gloednieuwe GT3 racemachine én een extreem sportieve GT Black Series voor op de openbare weg.

Mercedes AMG track sport

Foto: Mercedes-AMG

Mercedes-AMG laat hiermee zien dat het niet alleen in de Formule 1 wil domineren, maar ook op het circuit én op de openbare weg maximale prestaties wil leveren. Beide modellen delen hetzelfde ontwikkelingsplatform dat al vorig jaar voor het eerst aan het publiek getoond werd, maar krijgen nu hun uiteindelijke bestemmingen: één puur voor het racen, de ander voor maximale straatprestatie met motorsportelementen.

De nieuwe GT3 is de volgende generatie van Mercedes AMG’s customer racing programma, dat teruggaat tot de oorspronkelijke SLS AMG GT3 uit 2011 en de huidige GT3 generatie die sinds 2016 actief is. De ontwikkeling van deze opvolger is volledig in handen van Affalterbach Racing GmbH, een recent opgerichte dochter van Mercedes AMG die zich focust op de ontwikkeling en bouw van klantensportwagens.

Mercedes AMG
Foto: Mercedes-AMG


Tegelijkertijd krijgt de GT Black Series zijn plaats als ultieme straatversie van hetzelfde concept. Mercedes AMG belooft dat dit de “meest extreme Black Series ooit” wordt — een model dat meer intensiteit en prestaties moet bieden dan alle voorgaande Black Series auto’s.

De CONCEPT AMG GT TRACK SPORT speelde de rol van technologisch uitgangspunt voor beide auto’s. Die conceptauto was vanaf het begin bedoeld om zowel de grenzen van circuitprestatie als van straatlegale extreme sportwagens op te zoeken — een filosofie die teruggrijpt op de rijke traditie van Mercedes AMG waarin racetechnologie naar productiemodellen wordt vertaald.

Track Sport
Foto: Mercedes-AMG


Sinds oktober 2025 rijden prototypes van beide modellen met opvallende gele groene en rode camouflage op dynamische testlocaties zoals Bilster Berg, Portimão, Monteblanco en sinds kort op de Nürburgring Nordschleife. De kleurcodes zijn strategisch gekozen: rood staat voor de GT3 racemachine, terwijl geel groen de Black Series markeert.

Volgens Mercedes AMG zijn beide auto’s ontworpen met één duidelijk doel voor ogen: onbegrensde prestaties. De GT3 moet de volgende stap worden in de succesverhalen van klantensportprogramma’s, terwijl de Black Series de hoogste lat legt voor straatlegale sportwagens uit Affalterbach. Beide modellen worden verder uitgewerkt en technisch gespecificeerd in de maanden die volgen — details over vermogen, gewicht, aerodynamica en homologatie volgen op een later moment.

Met deze stap onderstreept Mercedes AMG wederom zijn ambitie om niet alleen in de autosport te excelleren, maar ook om de technologie en sensatie daarvan door te vertalen naar auto’s die gewone consumenten uiteindelijk kunnen besturen — op straat én op het circuit.

TIP! Meer leuke VIDEO'S hieronder van Mercedes en Max Verstappen:



Max Verstappen razendsnel op de Nordschleife

De vette Mercedes AMG GT3 van Max

Tom Coronel reed in dezelfde race als Verstappen: "Gekkenhuis!"

Max Verstappen: Ferrari versus Mercedes

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS