Aurelia Nobels via de F1 Academy naar Hillspeed voor overstap GB3: "Een grote stap vooruit"
Uitgegeven door HJ van Keulen • 11 maart 2026 12:45
F1 Academy-coureur Aurelia Nobels, die eerder een podiumplaats behaalde in de klasse, maakt in 2026 de overstap naar het GB3 Championship. De 19-jarige heeft getekend bij Hillspeed, een team dat meerdere races heeft gewonnen in de serie.

Nobels – geboren in Boston (VS) en met Braziliaanse, Belgische en Amerikaanse roots – brengt twee jaar ervaring mee uit de prestigieuze F1 Academy-serie, waarin ze uitkwam als lid van de Scuderia Ferrari Driver Academy.
Ze begon haar autosportcarrière op tienjarige leeftijd in het karten in Brazilië. In 2022 maakte Nobels de overstap naar formulewagens in het Braziliaanse F4-kampioenschap, waar een achtste plaats haar beste raceresultaat was. In datzelfde jaar reed ze ook eenmalige wedstrijden in zowel het Spaanse F4-kampioenschap als het Deense F4-kampioenschap.
Na het winnen van de seniorcategorie in het ‘Girls On Track – Rising Stars’-programma van de FIA Women in Motorsport Commission eind 2022, kreeg Nobels een plek in de prestigieuze Scuderia Ferrari Driver Academy. In 2023 deed ze verdere ervaring op in verschillende F4-kampioenschappen, waaronder het Italiaanse F4, Euro 4, F4 UAE en het Britse F4.
Met steun van Ferrari maakte ze in 2024 de stap naar de F1 Academy. In dat seizoen eindigde ze als twaalfde in het kampioenschap, met een vijfde plaats als beste raceresultaat. In haar tweede seizoen, vorig jaar, behaalde Nobels haar eerste podiumplaats in de serie met een derde plaats in de openingsrace van de laatste ronde in Las Vegas.
Aurelia Nobels zei: “Ik ben heel blij dat ik me bij Hillspeed aansluit voor mijn eerste seizoen in GB3 en ik ben het team dankbaar voor het vertrouwen dat ze in mij hebben gesteld. Het is een grote stap vooruit in mijn carrière en ik kijk ernaar uit om door te stromen naar een van de meest competitieve categorieën richting Formule 3 en om samen te werken met zo’n ervaren en succesvol team."
"Het wordt een grote uitdaging om veel nieuwe circuits te leren kennen, maar ik ben erg gemotiveerd voor het komende seizoen en kijk ernaar uit om nauw samen te werken met het team om sterke resultaten te behalen.”
Richard Ollerenshaw – Team Principal Hillspeed zei: “De kans om Aurelia in 2026 aan ons GB3-team toe te voegen is een zeer spannende ontwikkeling voor Hillspeed. We hebben in de loop der jaren met verschillende getalenteerde vrouwelijke coureurs gewerkt en zijn daarom erg blij dat Aurelia voor haar overstap naar GB3 bij ons heeft getekend."
"Het zal een grote leercurve zijn, met een aanzienlijke toename in vermogen en aerodynamische downforce ten opzichte van waar ze eerder mee heeft gereden, maar we zijn ervan overtuigd dat ze zich goed zal aanpassen. Na twee jaar racen in de F1 Academy en de ervaring die ze heeft opgedaan binnen de Ferrari Driver Academy, hebben we hoge verwachtingen van Aurelia’s eerste volledige seizoen in GB3.”




