Formule 1

Aston Martin-kopstukken terneergeslagen na dramatische test: "Niet waar we willen zijn"

Uitgegeven door Frank Korsel • 21 februari 2026 11:48

Aston Martin sluit de testweek af met de erkenning dat er veel werk te verzetten valt voor de seizoensopener in Australië. Het team completeerde op de laatste testdag slechts zes ronden door problemen aan de Honda-krachtbron en het gebrek aan reserveonderdelen.

Fernando Alonso Aston Martin

Lance Stroll kon pas laat in de ochtendsessie de baan op na batterijproblemen die ook Fernando Alonso een dag eerder troffen. Het team kampt met grote betrouwbaarheidsproblemen die de voorbereiding op de openingsrace in Melbourne niet ten goede komen.

Stroll gaf openlijk toe dat de auto niet presteert zoals gehoopt: "Het is duidelijk dat de auto niet is waar we hem qua prestaties willen hebben. We weten dat er veel werk ligt in de komende weken en maanden. We blijven vol gas duwen om meer performance te ontgrendelen", deelde de Canadees in een persbericht.

Ondanks de problemen die het Britse team teisteren, probeert Stroll de moed er in te houden. "Het is niet waar we nu willen zijn, maar ik weet hoe vastberaden dit team is. We blijven bij elkaar, gaan de uitdaging aan en blijven werken totdat we de prestaties leveren die we zoeken", ging de Canadees verder.

Chief trackside officer Mike Krack benadrukte dat betrouwbaarheidsproblemen de grootste uitdaging vormen. Het team kon daardoor niet alle gebruikelijke testprogramma’s voltooien. "Dit laat ons op achterstand staan bij de start van het seizoen, omdat we niet al het gebruikelijke werk van wintertests hebben kunnen voltooien", vertelde de voormalig teambaas van de Britse formatie.

Het is de Luxemburger duidelijk dat er nog veel werk aan de winkel is. "We erkennen dat er enorm veel werk voor ons ligt, en iedereen die bij dit project betrokken is weet waar we ons op moeten richten om onze situatie te verbeteren."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS