Fernando Alonso denkt nog niet aan stoppen: "Hopelijk is dit niet mijn laatste seizoen"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 28 april 2026 07:02
Fernando Alonso heeft aangegeven dat hij nog niet denkt aan stoppen met de Formule 1. De tweevoudig wereldkampioen voelt zich nog altijd competitief en gemotiveerd, en hoopt dat 2026 niet zijn laatste seizoen wordt.

De Spanjaard tekende in 2024 een meerjarig contract bij Aston Martin, dat hem in ieder geval tot en met 2026 in de sport houdt, het jaar waarin ook nieuwe technische reglementen werden ingevoerd.
Eerder gaf Alonso nog aan dat zijn toekomst zou afhangen van de prestaties van de auto, maar inmiddels klinkt hij minder stellig over een mogelijk afscheid. “Ik hou van wat ik doe. Ik hou van racen,” zegt Alonso. “Ik reed mijn eerste race toen ik drie jaar oud was en ben nu 44, dus ik zit al 41 jaar achter het stuur.”
Een afscheid zou hem zwaar vallen: “Het moment dat ik moet stoppen, zal een heel moeilijke beslissing zijn.” Toch voelt dat moment nog niet dichtbij: “De tijd zal het uitwijzen. Ik zal het vanzelf voelen. Maar op dit moment voelt het nog niet als dat moment.” Zijn motivatie is nog volledig aanwezig: “Ik voel me competitief, ik voel me gemotiveerd, ik ben gelukkig als ik rijd. Dus hopelijk is dit niet mijn laatste seizoen.”
De start van 2026 verliep echter moeizaam voor Aston Martin. Het team kende problemen tijdens de wintertests en reed minder kilometers dan de concurrentie. Ook in de eerste races zat het tegen, met uitvalbeurten voor zowel Alonso als teamgenoot Lance Stroll in Australië en China. In Japan waren er voorzichtig positieve signalen, waar Alonso de finish haalde, al bleef een sterk resultaat uit.
Met de Grand Prix van Miami in aantocht hoopt Aston Martin verdere stappen te zetten, en Alonso te blijven overtuigen dat zijn F1-verhaal nog niet ten einde is.




