Formule 1

Extra bonuspunt voor Yuki Tsunoda

Uitgegeven door Bas Kaligis • 9 december 2025 11:55

Yuki Tsunoda heeft een strafpunt op zijn superlicentie gekregen voor zijn agressieve verdediging tegen Lando Norris tijdens de Grand Prix van Abu Dhabi. De Japanner kreeg tijdens de race al een vijfsecondenstraf.

Yuki Tsunoda

Tsunoda kreeg tijdens de seizoensfinale op Yas Marina via de boordradio de opdracht om Norris het leven zuur te maken. De Red Bull-coureur slingerde vervolgens heen en weer voor de neus van de titelkandidaat. De stewards grepen in en gaven Tsunoda een vijfsecondenstraf voor meerdere richtingsveranderingen tijdens het verdedigen.

Ook Norris werd onderzocht omdat hij met vier wielen buiten de baan kwam tijdens zijn inhaalactie, maar de stewards oordeelden dat hij geen voordeel behaalde. De Brit eindigde uiteindelijk als derde en kroonde zich tot wereldkampioen met slechts twee punten voorsprong op viervoudig wereldkampioen Max Verstappen, die de race won.

Het incident op zondag was niet het enige wrijvingspunt tussen Tsunoda en Norris dat weekend. Tijdens de derde vrije training op zaterdag trof Norris een langzaam rijdende Tsunoda aan bij de snelle aanloop naar bocht 12. Red Bull kreeg een geldstraf van 10.000 euro omdat het team Tsunoda niet had gewaarschuwd voor de naderende McLaren. Tsunoda zelf ontving een officiële waarschuwing.

Met het nieuwe strafpunt staat Tsunoda op acht punten binnen twaalf maanden. Bij twaalf strafpunten volgt automatisch een schorsing voor één race. Tsunoda finishte als veertiende in zijn laatste optreden voor Red Bull. Het team maakte voor de race al bekend dat hij volgend seizoen terugkeert in een test- en reserverol.

"Auto 22 maakte meerdere richtingsveranderingen waardoor auto 4 uiteindelijk van de baan moest om een botsing te voorkomen", aldus de stewards in hun verklaring.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS