"Ik ben kapot van hoe het eindigde! Tot aan de safetycar hadden we alles onder controle"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 18 november 2025 18:50
Macau GP - De teleurstelling voor Freddie Slater was groot. Het Britse talent met F1-ambitie leek in Macau op het beruchte stratencircuit op de overwinning af te stevenen in de FIA FR World Cup, maar Slater verslikte zich en knalde in de vangrail. SJM Theodore PREMA Racing zag zo een veelbelovende racedag omslaan in mineur tijdens de 72e Macau Grand Prix.

Het team vocht in de eerste helft van de hoofdrace van de FIA FR World Cup mee voor de overwinning, met een indrukwekkend totaaloptreden, maar eindigde uiteindelijk met een driedubbele uitvalbeurt. De rijders van SJM Theodore Prema Racing blikken terug op hun race.
Freddie Slater – auto 11
“Ik ben kapot van hoe het eindigde. Tot aan de safetycar hadden we alles onder controle. Ik probeerde daarna te maximaliseren, maar we misten net wat topsnelheid richting T3, en dat kostte ons. Daarna nam ik iets te veel risico die ronde, crashte, en dat was het. We hebben een fantastische tweeënhalf jaar gehad samen. Ik ben erg verdrietig dat dit hoofdstuk eindigt. Het was een genoegen om deel uit te maken van dit team—SJM Theodore PREMA Racing in Macau en PREMA Racing in Europa. Jullie hebben me een betere coureur gemaakt. Het was geweldig om iedereen te leren kennen en vrienden te maken. Hopelijk kom ik ooit terug.”
Rashid Al Dhaheri – auto 12
“Macau was dit jaar niet wat we verwacht hadden. Ik heb wel heel veel geleerd; juist in moeilijke weekenden ontwikkel je jezelf het meest. Over het algemeen was het een geweldig jaar met het team. Nu richt ik me op wat er hierna komt. Ik ben heel blij dat ik deel mocht uitmaken van de familie—je weet nooit wat de toekomst brengt.”

Charles Leong – auto 31
“Ik had me goed teruggevochten naar P15 voor het incident, en ik was nog altijd bezig de auto’s voor me te naderen. Ik werd aangetikt door een andere auto en raakte de muur. Dat is racen. Het positieve is dat ik het tempo aan het oppakken was en goede moves maakte, en alles eindelijk samenkwam. Er zijn veel goede dingen om mee te nemen. Ik kijk uit naar de toekomst; we weten nu hoe we ons moeten voorbereiden en hebben een beter begrip van alles.”




