Formule 1

Lando Norris licht opmerking over 'onzin praten' toe: "Maar ik ga niet liegen en zeggen..."

Uitgegeven door Bas Kaligis • 11 november 2025 19:49

McLaren-coureur Lando Norris heeft zijn uitspraak over mensen die "onzin over hem praten" toegelicht tijdens de persconferentie na de Grand Prix van Brazilië. De Brit won overtuigend op Interlagos en breidde zijn voorsprong in het kampioenschap uit naar 24 punten met drie raceweekenden te gaan.

Lando Norris McLaren F1

Na een moeilijk seizoen als titelkandidaat vorig jaar en een trage start vergeleken met teamgenoot Oscar Piastri, toont Norris recent zijn beste vorm. Hij boekte achtereenvolgende zeges in Mexico en Brazilië op het moment dat de titeldruk toeneemt. Zijn race in Brazilië contrasteerde scherp met zijn zwakke optreden op hetzelfde circuit vorig jaar, dat zijn titelkansen de das omdeed.

Direct na zijn zege zei Norris tegen interviewer Jolyon Palmer dat hij iedereen negeert die "onzin over je praat" en zich op zichzelf focust. Later, tijdens de persconferentie, kreeg hij de kans dit verder toe te lichten. "Eerlijk gezegd niets in het bijzonder, maar er zijn altijd mensen die je proberen neer te halen", verklaarde hij. "Ik denk dat het vrij normaal is, maar op een groot podium praten er veel mensen die dingen proberen te zeggen om anderen te beïnvloeden."

Terwijl rivalen zoals Max Verstappen zich minder zorgen lijken te maken over hun publieke imago, gaf Norris toe dat dit aspect van zijn persoonlijkheid niet is veranderd. Hij geeft nog steeds veel om hoe hij wordt gezien, wat hem eerder dit seizoen mogelijk heeft tegengehouden. "Ik geef veel om het perspectief van mensen en hoe ik word neergezet in de media", zei hij. "Ik gaf er waarschijnlijk te veel om, zelfs aan het begin van het jaar. Het beïnvloedde me niet op de beste manier."

Een voorbeeld van zijn nieuwe mentale veerkracht kwam tijdens diezelfde persconferentie. Een journalist suggereerde dat Norris anders zou moeten denken en racen als protagonist in de titelstrijd, na zijn opmerking dat hij en McLaren niet de favorieten zijn voor Las Vegas. "Nee, ik kan zeggen wat ik wil. Ik kan denken wat ik wil", antwoordde een duidelijk geïrriteerde Norris. "Ik probeer altijd zo eerlijk mogelijk te zijn. Als ik denk dat we niet snel zullen zijn, dan zeg ik dat."

Hij wees erop dat McLaren vorig jaar ver van de top verwijderd was in Las Vegas. "Ga de data van vorig jaar maar bekijken. We waren ver weg. Dit jaar waren er genoeg races waar we niet snel genoeg waren. Het is niet alsof we elke race hebben gewonnen. Ik won vorig weekend met 30 seconden, heel gemakkelijk. Vandaag won ik door veel harder te pushen, met slechts tien seconden, en Max was waarschijnlijk de snelste op de baan."

Norris bleef standvastig in zijn eerlijkheid. "We zijn nooit goed geweest in Vegas, dus waarom zou ik denken: 'Ja, het komt wel goed, maakt niet uit'. Ik geef mijn mening. Ik geef mijn eerlijke mening over hoe ik denk dat we zullen zijn. Misschien win ik wel, dan zien we het. Maar ik ga niet liegen en zeggen: 'Ja, ik ben zeer zelfverzekerd en ik denk dat het een gemakkelijk weekend wordt', want zo zie ik het niet."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS