Formule 1

Mexicaanse journalist verklaart boegeroep Lando Norris

Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 oktober 2025 04:47

Lando Norris domineerde zondag de Grand Prix van Mexico en pakte daarmee de leiding in het kampioenschap, maar het enthousiasme van de zege werd overschaduwd door boegeroep van het Mexicaanse publiek. De 25-jarige McLaren-coureur nam met één punt voorsprong op teamgenoot Oscar Piastri de koppositie over in het klassement, maar werd uitgejouwd in het Foro Sol-stadion. Zijn reactie? Schaterend van de lach.

Lando Norris McLaren F1

Mexicaans motorsportjournalist Carlos Jalife van Fast Mag presenteerde een verklaring voor de negatieve sfeer. Hij suggereerde dat fans nog altijd ontevreden zijn over hoe McLaren eerder dit seizoen met beide coureurs omging. Jalife verwees naar Monza, waar een mislukte pitstop Norris positie kostte aan Piastri voordat teamorders de volgorde herstelden. "Sinds de race waar ze je pitstop verknalden en je vervolgens de positie teruggaven die je drie extra punten opleverde, hebben mensen het gevoel dat je het kampioenschap cadeau krijgt", confronteerde Jalife de Brit.

Norris reageerde kalm maar beslist en wees de gedachte aan favoritisme af. Hij haalde Boedapest van twee jaar geleden aan, toen hij juist moest terugvallen om Piastri een verdiende overwinning te gunnen. "Als ze dat willen denken, hebben ze daar zeker het recht toe. We proberen als team eerlijk te werk te gaan. Het was een verkeerde beslissing die we als team namen om hem eerst binnen te halen. Net zoals Oscar de zege verdiende in Boedapest, verdiende ik om vooraan te staan in Monza. Zo simpel is het", verdedigde Norris zich.

Het boegeroep zelf leek de kampioenschapsleider totaal niet te deren. Met vier races te gaan en slechts één punt voorsprong gaat Norris onder druk het slotoffensief in, maar van zenuwen is geen sprake. "Ik weet niet waarom ik maar moet blijven lachen als ik word uitgejouwd. Het maakt het juist vermakelijker voor mij. Ze mogen het blijven doen als ze willen. Natuurlijk wil je dat niet, ik heb liever dat mensen voor me juichen. Maar ik concentreer me gewoon op mijn eigen dingen. Het was hetzelfde in Monza en op een paar andere plekken", vertelde de Brit na zijn overwinning.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS