Formule 1

George Russell wint dominant in Singapore, Verstappen tweede — McLaren pakt constructeurstitel + UITSLAG

Uitgegeven door Patricia Kloosterman • 5 oktober 2025 14:10

George Russell heeft op fenomenale wijze de Grand Prix van Singapore gewonnen. De Mercedes-coureur leidde van start tot finish en kwam geen moment in de problemen. Max Verstappen had niet de snelheid om Russell aan te vallen, maar wist wel beide McLarens achter zich te houden. Lando Norris completeerde het podium, terwijl Oscar Piastri als vierde over de finish kwam. Dankzij de punten van Norris en Piastri wist McLaren het constructeurskampioenschap veilig te stellen.

George Russell

Russell behield bij de start zijn leiding, terwijl daarachter meteen spektakel ontstond. Lando Norris had een geweldige start en probeerde zowel zijn teamgenoot Piastri als Verstappen te passeren. Daarbij raakte hij kortstondig beide coureurs, maar gelukkig bleef dat zonder gevolgen. Norris kon zijn weg vervolgen op de derde plaats.

Daarna reed Russell ongenaakbaar aan de leiding. Hij was de enige coureur die langdurig rondetijden in de 1:36 wist te noteren en bouwde daarmee een comfortabele voorsprong op. Verstappen probeerde aan te haken, maar miste de snelheid om echt een aanval te plaatsen. Wel wist hij de McLarens lang achter zich te houden, al kwam Norris in het verkeer af en toe angstvallig dichtbij.

De Red Bull van Verstappen kende bovendien technische problemen: in de openingsfase had hij last van haperend opschakelen, en later schoot de auto regelmatig door bij het remmen. Toch hield de Nederlander stand en kwam als tweede over de finish.

Oscar Piastri kon Norris' tempo niet bijbenen na het incident in de eerste ronde. Een trage pitstop hielp hem daarbij niet, maar in de slotfase wist hij alsnog tot op twee seconden van de strijd tussen Verstappen en Norris te naderen — al kwam hij net tekort om zich er echt mee te bemoeien.

Lewis Hamilton leek nog voor een verrassing te zorgen. De Brit maakte een tweede pitstop en ging in de slotfase op zachte banden in de aanval. Hij wist Charles Leclerc en Kimi Antonelli in te halen en schoof op naar de vijfde plaats. Helaas kreeg hij kort daarna remproblemen, waardoor beide coureurs hem opnieuw konden passeren.

Ollie Bearman wist zich wederom in de punten te rijden. Hij finishte als negende.

Uitslag Grand Prix van Singapore
1 George Russell Mercedes AMG Petronas F1 Team 62 Laps
2 Max Verstappen Oracle Red Bull Racing +5.430s
3 Lando Norris McLaren F1 Team +6.066s
4 Oscar Piastri McLaren F1 Team +8.146s
5 Kimi Antonelli Mercedes AMG Petronas F1 Team +33.681s
6 Charles Leclerc Scuderia Ferrari HP +45.996s
7 Lewis Hamilton Scuderia Ferrari HP +80.251s
8 Fernando Alonso Aston Martin Aramco F1 Team +80.667s
9 Oliver Bearman MoneyGram Haas F1 Team +93.527s
10 Carlos Sainz Atlassian Williams Racing +1 Lap
11 Isack Hadjar Visa Cash App Racing Bulls F1 +1 Lap
12 Yuki Tsunoda Oracle Red Bull Racing +1 Lap
13 Lance Stroll Aston Martin Aramco F1 Team +1 Lap
14 Alex Albon Atlassian Williams Racing +1 Lap
15 Liam Lawson Visa Cash App Racing Bulls F1 +1 Lap
16 Franco Colapinto BWT Alpine F1 Team +1 Lap
17 Gabriel Bortoleto Stake F1 Team Kick Sauber +1 Lap
18 Esteban Ocon MoneyGram Haas F1 Team +1 Lap
19 Pierre Gasly BWT Alpine F1 Team +1 Lap
20 Nico Hülkenberg Stake F1 Team Kick Sauber +1 Lap

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS