Damon Hill hekelt Max Mosley: "Intelligentie in dienst van haat en verdeeldheid"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 18 april 2026 06:14
Damon Hill haalt hard uit naar voormalig FIA-president Max Mosley, die volgens de Brit zijn intelligentie inzette voor haat en verdeeldheid.
/div>De wereldkampioen van 1996 reageerde op een bericht op social media van Matt Bishop, oud-communicatiebaas van McLaren en Aston Martin. Bishop eerde Mosley ter gelegenheid van diens 86e verjaardag en omschreef hem als "angstaanjagend intelligent". Mosley overleed in mei 2021 op 81-jarige leeftijd na een diagnose van terminale kanker.
Hill plaatste vraagtekens bij die lofzang. "Laat je niet misleiden door het feit dat hij grappig kon zijn. Het ging altijd ten koste van iemand anders", schreef hij. "Ik weet niet of je intelligentie zo kunt noemen, als die wordt ingezet voor haat en verdeeldheid."
Mosley was tussen 1993 en 2009 FIA-president en bleef gedurende zijn termijn een omstreden figuur. Hij kreeg lof voor de veiligheidsverbeteringen in de Formule 1 na de dodelijke ongelukken van Roland Ratzenberger en Ayrton Senna in 1994. Hill reed destijds zelf bij Williams, aan de zijde van Senna.
Tegelijkertijd zorgde Mosley voor de nodige controverse. De recordstraf van honderd miljoen dollar voor McLaren in de Spygate-affaire van 2007 kwam mede voort uit persoonlijke animositeit jegens toenmalig teambaas Ron Dennis, zo bleek later uit een biografie over Bernie Ecclestone. Ook de onthullingen over het privéleven van Mosley in 2008 leidden tot een rechtszaak, waarin hem 60.000 pond schadevergoeding werd toegewezen.
Hill gaf eerder al toe dat zijn oordeel over Mosley "enigszins gekleurd" kan zijn. Zijn volledige F1-carrière viel samen met het tijdperk van Mosley, en de Brit was het lang niet altijd eens met de beslissingen van de Engelsman.
"Niet veel mensen hadden kunnen doorstaan wat hij zichzelf heeft aangedaan, en hij was niet bang om terug te vechten", zei Hill eerder over de bestuurder.
- 14-07Dr. Helmut Marko zwijgt over privéontmoeting met Verstappen
- 14-07Toto Wolff remt vergelijkingen af en wil Antonelli zonder druk verder laten uitgroeien tot absolute wereldtop
- 14-07Max-criticaster fel oneens met Fernando Alonso over Max Verstappen
- 14-07Formule 1: FIA staat Straight Mode toe richting Eau Rouge op Spa
- 14-07Sergio Perez wil zich bewijzen bij Cadillac: "Ik weet dat ik bij de besten hoor"
- 14-07SCHEMA FIFA World Cup 2026! Halve finales en Finales!
- 14-07Laurent Mekies toont strijdlust ondanks zware test voor Red Bull op Spa-Francorchamps
- 14-07Helmut Marko lacht na ontmoeting met familie-Verstappen: “Stond al een tijd gepland”
- 14-07Fernando Alonso tempert verwachtingen Aston Martin: geen enkele update zal genoeg zijn
- 14-07Andrea Stella reageert op Red Bull-scenario nu geruchten rond Max Verstappen aanzwellen
- 14-07Lewis Hamilton onthult sleutel achter succes bij Ferrari: 'We zijn bondgenoten in plaats van vijanden'
- 14-07Max Verstappen gewaarschuwd voor definitieve overstap naar de GT’s: “Compleet onvergelijkbaar”
- 13-07Ferrari-insider dringt aan op volledige titelsteun voor Lewis Hamilton ondanks zege Charles Leclerc
- 13-07Isack Hadjar eist nog niet zoveel van Red Bull, maar leert snel van Max Verstappen
- 13-07Lando Norris laat publiek kennismaken met McLaren-hypercar – Zak Brown laaiend enthousiast
- 13-07Adrian Newey erkent fouten: Aston Martin luisterde te weinig naar coureurs en betaalt daar nu de prijs voor
- 13-07Toto Wolff waarschuwt Kimi Antonelli nu Lewis Hamilton oprukt
- 13-07Colton Herta maakt overstap naar de Formule 1 onmogelijk voor zichzelf: “Teleurstellend als het niet lukt”
- 13-07Highlights Goodwood Festival of Speed met hoofdrol voor Lando Norris en Valentino Rossi
- 13-07Lewis Hamilton geeft tekst en uitleg over zeldzame valse start
- 13-07Ross Brawn; een van de succesvolste figuren uit de geschiedenis van de Formule 1, bracht bezoek aan Silverstone
- 13-07Vijf SM-zones in Spa-Francorchamps – Waarom maakt de Formule 1 deze keuze?
- 13-07Kopzorgen bij Mercedes om naderend Ferrari? “Proberen voorsprong te behouden”





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.