Diogo Moreira wint in Moto2 op de Red Bull Ring met Pirelli supersoft; Angel Piqueras pakt overwinning in Moto3
Uitgegeven door HJ van Keulen • 18 augustus 2025 08:57
Diogo Moreira (Kalex) won de Moto2™-race van de Grote Prijs van Oostenrijk, die gehouden werd op de Red Bull Ring. De Braziliaan startte vanaf de tweede plaats op de grid en reed een solorace, waarmee hij zijn tweede overwinning van het seizoen in deze klasse veiligstelde met een voorsprong van twee seconden. Achter hem eindigden Daniel Holgado (Kalex) als tweede en Celestino Vietti (Boscoscuro) als derde. Alle rijders gebruikten de Pirelli soft SC1 vooraan en de ontwikkelingssupersoft in E0126-specificatie achteraan.

In de Moto3™-race bleek de combinatie van de SC2 medium voorband en de SC1 soft achterband het meest effectief. De top drie, die tot in de laatste bocht met elkaar vocht, koos allemaal voor deze set-up. Ángel Piqueras (KTM) pakte de overwinning, gevolgd door Ryusei Yamanaka op de tweede plaats en David Muñoz op de derde plaats, na een sterke inhaalrace vanaf de veertiende startpositie, beiden ook op KTM. Alle rijders kozen voor de soft SC1 achterband, terwijl de keuze voor de voorband bijna gelijk verdeeld was. Onder degenen die voor de SC1 voorband kozen, eindigde Taiyo Furusato (Honda) als beste, op de zesde plaats.

Snellere races. De totale duur van de Moto3™-race is met 4 seconden verlaagd ten opzichte van 2024, een gemiddelde verbetering van 0,2 seconden per ronde. In Moto2™ voltooide Moreira de 23 ronden in 36:05.205, meer dan 17 seconden sneller dan de race van vorig jaar, wat neerkomt op een gemiddelde winst van 0,75 seconde per ronde.

Nieuwe ronderecords in de race. In de dertiende ronde van de Moto3™-race zette Taiyo Furusato (Honda) een tijd neer van 1:40.048, vier honderdsten sneller dan het vorige racerecord van Joel Kelso uit 2024. In Moto2™ ging het record naar David Alonso (Kalex), die in zijn zevende ronde het oude record van Celestino Vietti uit 2022 met meer dan een halve seconde verbeterde, met een tijd van 1:33.549.

Giorgio Barbier – Motorcycle Racing Director:
De ontwikkelings-supersoft blijkt een winnende keuze
"Net als vorig jaar zorgde een korte regenbui op zaterdagavond voor een schoongeveegde baan, waardoor de grip die was opgebouwd door het rubber van de banden dat was achtergelaten op het asfalt afnam. Toch bleven de omstandigheden gunstig voor het gebruik van de E0126, die unaniem door alle rijders in de Moto2™-race werd gekozen. De prestaties waren uitstekend: vergeleken met 2024 was de race dit jaar aanzienlijk sneller, met een duidelijk beter gemiddelde tempo. Dit bevestigt de effectiviteit en waardering van deze oplossing ook in Moto2™, na de resultaten die we al in World Superbike hadden gezien."

"De supersoft-compound is nieuw voor dit kampioenschap en kreeg meteen zeer positieve feedback van de rijders. De combinatie met de nieuwe karkasconstructie die bij de E0126 werd geïntroduceerd, maakte opnieuw een stap vooruit mogelijk in de zoektocht naar grip en prestatieconsistentie. In Spielberg konden we voor het eerst direct de soft en supersoft met dezelfde innovatieve structuur vergelijken. Vanaf de eerste sessies werd de soft opzijgeschoven ten gunste van de E0126, dankzij de betere grip."

"Deze unanieme en snelle keuze is een sterk signaal van het vertrouwen dat deze oplossing vanaf het begin aan de rijders heeft gegeven. We hebben bovendien ook in Moto3™ een spannende race gezien, met verbeteringen in zowel het ronderecord als de totale racetijd."





