Formule 1

Oscar Piastri verliest terrein na mislopen pole in Spa: “Details tellen, die misten we”

Uitgegeven door Frank Korsel • 26 juli 2025 15:25

Oscar Piastri moest genoegen nemen met de tweede plek in de kwalificatie op het circuit van Spa-Francorchamps. De leider in het kampioenschap zat er opnieuw goed bij, maar kwam in zijn laatste snelle ronde net iets tekort, waardoor teamgenoot Lando Norris hem te snel af was.

Oscar Piastri Lando Norris

Piastri was zichtbaar teleurgesteld na afloop, al blijft de uitgangspositie voor de race niet slecht: “Best teleurstellend. Die tweede ronde begon juist heel goed, maar ik maakte een klein foutje in bocht veertien en verloor daar veel tijd”, stak Piastri van wal in gesprek met Nico Rosberg. “De auto voelde opnieuw heel goed aan. Het zijn de details die tellen, en die misten vandaag net.”

De McLaren-coureurs zitten elkaar al het hele weekend dicht op de huid. Piastri roemde de onderlinge samenwerking, maar erkende dat het de strijd ook lastiger maakt: “We zijn een sterk duo. We leren veel van elkaar elk weekend, dat maakt ons als team sterker”, vervolgde Piastri zijn relaas. “Maar dat maakt het ook pittig als je tegen elkaar strijdt. Ik deed vandaag best een goede ronde, maar net niet op het juiste moment.”

En kijkend naar de race op zondag? “Na de sprint mikte ik al op P2. Het weer wordt zondag waarschijnlijk anders, dus we moeten even afwachten. We gaan gewoon proberen er een goede race van te maken.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS