Charles Leclerc onzichtbaar naar P3: “McLaren is nog te snel”
Uitgegeven door Frank Korsel • 29 juni 2025 18:03
Charles Leclerc maximaliseerde tijdens de Grand Prix van Oostenrijk door beslag te leggen op de derde positie. Hij kon geen vuist maken tegen de dominante McLarens. De Ferrari-coureur kende een sterke start, maar moest al snel toezien hoe Piastri langs hem stoof. Leclerc scoorde zijn derde podium in drie races.

Leclerc startte de race vanaf de tweede positie. De Monegask kwam goed van zijn plek af en zat naast Lando Norris die zijn pad afkneep. Hierdoor moest hij de eerste bocht opgeven en zette dit de deur open voor Piastri.
Uiteindelijk was de pace nooit voldoende om de McLaren te verslaan en daar was Leclerc zich terdege van bewust: "Als team hebben we een goed weekend gehad, maar helaas was het tempo niet genoeg. Bij de eerste bocht dacht ik erover om ervoor te gaan, maar Lando sloot de deur en dat gaf Oscar de kans."
"Ik heb alles gedaan wat ik kon. We hadden gewoon niet genoeg pace om met de McLarens te vechten", deelde Leclerc in gesprek met GP2-kampioen Davide Valsecchi.
Over zijn eigen race vertelde Leclerc: "In de eerste stint pushte ik te hard om ze te volgen en daardoor versleet ik mijn banden sneller. Dat hoort erbij. We hebben dit weekend upgrades meegenomen en die hielpen ons een stap te zetten, maar McLaren is nog te snel."
"Uiteindelijk hebben we alles eruit gehaald wat erin zat, maar willen we ze verslaan, dan moet er meer snelheid komen", sloot Leclerc af.




