Formule 1

Oscar Piastri blijft strijdlustig na kwalificatie in Oostenrijk: 'Ben hier niet om derde te eindigen'

Uitgegeven door Tygo Bekkema • 28 juni 2025 16:07

WK-leider Oscar Piastri kwam tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Oostenrijk niet helemaal lekker uit de verf en start de race morgen als derde. Van enige ontmoediging bij de Australiër is echter geen sprake, sterker nog: hij kijkt volop vooruit en wil er alles aan doen om naar voren te komen. In gesprek met F1TV gaat de McLaren in op het verloop van zijn kwalificatiesessie en het perspectief voor de aanstaande race.



Piastri is tot nog toe dit seizoen de beste kwalificatiecoureur gebleken. Inmiddels heeft hij al vijf pole positions achter zijn naam, maar vandaag werd hij gepiepeld door zowel Charles Leclerc als Lando Norris, die morgen vanaf pole start. De 23-jarige coureur baalt vooral van het jammerlijke einde van zijn strijd tegen de klok. “De spin van Gasly zat mij in de weg, dus een tweede run zat er niet in. Dat is jammer, want ik denk dat we zeker de snelheid hadden om op de eerste startrij te staan.”

Ondanks dat de kwalificatie niet geheel naar wens verliep, heeft Piastri nog altijd veel vertrouwen in een goede afloop van de race. “Zoals gezegd beschikken we over veel snelheid, maar de Ferrari’s zien er, enigszins verrassend, ook snel uit. Maar er zullen morgen wel een aantal kansen komen. Ik ben hier in elk geval niet om als derde te eindigen.”

Max Verstappen, de nummer twee in het wereldkampioenschap, maakte al helemaal een teleurstellende kwalificatie door. De Nederlandse coureur kon niet één worden met zijn auto en vangt de race zodoende als zevende aan. De Grand Prix van Oostenrijk begint zondag om 15:00 uur.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS