Gianpiero Lambiase afwezig in Oostenrijk: Max Verstappen met andere race-engineer: "Recht door zee en dat is prettig"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 juni 2025 05:15
Max Verstappen heeft dit raceweekend tijdens de Formule 1 Grand Prix van Oostenrijk de begeleiding van een andere race-engineer van Red Bull Racing, aangezien Gianpiero Lambiase afwezig is. Simon Rennie neemt zijn plaats in om samen te werken met de viervoudig wereldkampioen F1. De samenwerking is goed begonnen vertelde Verstappen.

Lambiase, ook wel bekend als 'GP', werkt al samen met Verstappen sinds de Nederlander in het begin van het seizoen 2016 de overstap maakte van Toro Rosso naar Red Bull Racing – een samenwerking die begon met een spectaculaire overwinning op Circuito de Barcelona - Cata;unya tijdens de Grand Prix van Spanje.
In de loop der jaren hebben Verstappen en Lambiase samen talloze trofeeën binnengehaald, waaronder 65 Grand Prix-overwinningen en vier wereldtitels. Verstappen jaagt nu op een vijfde opeenvolgende kampioenschapstitel, wat een evenaring van het record zou betekenen.
Dit raceweekend zal Verstappen echter voor het eerst zonder Lambiase naast zich rijden bij Red Bull, aangezien de Italiaans-Britse engineer om persoonlijke redenen een stap terug doet. Hij keert naar verwachting terug bij de Britse Grand Prix.
Simon Rennie neemt de rol van Lambiase tijdelijk over. Rennie is een ervaren medewerker van Red Bull en was eerder actief als race-engineer. Momenteel leidt hij de afdeling Simulatie Engineering binnen het team. Dit weekend staat hij echter weer volop in de schijnwerpers, want de 45-jarige vervangt Lambiase op de Red Bull Ring en zal proberen Verstappen opnieuw naar de overwinning te loodsen.
"Tot nu toe is het echt goed gegaan met Simon. Ik ken hem al lange tijd, zowel van de andere kant van de pitbox als van het werk in de simulator. Hij heeft veel ervaring, dus het was echt heel goed. Hij is recht door zee en dat was prettig", aldus Max Verstappen.




