Karting • Chrono

Razendsnelle nieuwkomer Mika Hogerbrug kent topseizoen tot nu toe: "Heel gaaf om te winnen"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 26 juni 2025 01:04

Kerpen – Er staat dit jaar geen maat op Mika Hogerbrug. De 11-jarige karter uit Udenhout heeft dit seizoen vier wedstrijden in het Nederlands kampioenschap van Chrono Karting gereden en ze allemaal gewonnen. In de Parolin Rocky F2-klasse was de rijder van Team KwaliKart de sterkste in Spa-Francorchamps, Assen, Strijen en de afgelopen wedstrijd in het Duitse Kerpen.

Mika Hogerbrug met ouders

Het is voor Mika zijn eerste NK-seizoen en hij kart dan ook nog niet heel lang. “Ik ging altijd mee om te kijken naar kartwedstrijden van mijn broer. Van papa mocht ik een keer in een huurkart rijden op de baan in Lelystad. Dat vond ik meteen heel leuk en ik heb meteen zes heats gereden. Toen ik 9 jaar was heb ik een eigen kart gekregen, een Honda Cadet, echt een heel gaaf cadeau. De huurkarts zijn toch een heel stuk langzamer dan een eigen kart.”

Wedstrijden reed Mika vanaf dat moment nog niet meteen. “In Berghem ging het een keer volledig fout. Ik spinde en reed zonder na te denken terug de baan, maar op dat moment kwam net iemand langs. Mijn hele frame was krom. Gelukkig hebben we alles kunnen repareren en ben ik blijven rijden op Lelystad en andere banen. Toen ik 10 jaar was, heb ik de kartcursus in Strijen gedaan en daarna heb ik clubwedstrijden gereden en de Rocky F3 Demo. Dat was tijdens het NK van Chrono, ook hier in Kerpen en in Assen. Ik zag de andere klassen rijden en dat wilde ik natuurlijk zelf ook. Van mama mocht het, papa wilde nog een jaar wachten, maar papa kan natuurlijk geen nee tegen mama zeggen, haha!”

En zo maakte Mika aan het begin van dit jaar zijn debuut in het Nederlands kampioenschap 4-takt van Chrono Karting. Met zijn rijden maakt hij indruk en de resultaten zijn erg goed. In Kerpen, de baan waar ooit Michael Schumacher en Sebastian Vettel begonnen met racen, reden de Parolin Rocky F1 en F2 samen in de baan. De Rocky F1-rijders hebben minimaal 1 jaar meer ervaring, maar Mika nestelde zich tussen die rijders in. Hij klom in de tweede race zelfs op naar de derde positie overall.

“In de eerste race klom ik op van P3 in mijn klasse naar P2. Bij de start van de tweede race gingen de lampen heel snel uit en ik lette beter op dan de nummer 1. Zo pakte ik meteen de leiding in mijn klasse en kon zelfs naar de kopgroep van de Rocky F1 rijden. Dat was echt heel gaaf. Ik dacht echt ‘wow, ik kan met de kopgroep mee’. En die jongens rijden allemaal al langer.”

“Ik vond het heel gaaf om te winnen op de baan waar ook Schumacher en Vettel veel hebben gewonnen. Dit is mijn favoriete kartbaan geworden en nu heb ik mijn droom waargemaakt. Ik heb weer goede zaken gedaan voor het kampioenschap, maar ik heb dit jaar ook veel vrienden gemaakt en dat is ook echt leuk.”

Podium Mika Hogerbrug

Mika rijdt bij het team van KwaliKart van Mark Loor en Melvin van den Berg. “Het team helpt me heel goed. Eerst werd ik gecoacht door Mark, maar dit seizoen door Frank. Hij helpt me met de tactiek en welke lijnen ik moet rijden.”

Naast de NK-races was de snelle karter ook succesvol bij NXT GP. Mika heeft vanaf de tweede wedstrijd meegedaan als Rookie en tot nu toe heeft hij daar ook alle wedstrijden gewonnen in zijn klasse.

Mika Hogerbrug wil graag zijn vader en moeder bedanken. Mika is ze erg dankbaar dat hij kan karten. Verder bedankt hij Mark Loor, Melvin van den Berg, Frank de Wit en uiteraard iedereen bij zijn team KwaliKart.

Mika zoekt nog sponsoren. Wie wil deze beloftevolle karter ondersteunen in zijn weg omhoog in de racerij? Voor meer informatie: Anoeshka Rostam: [email protected]

Instagram: mikahogerbrug_34

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS