Karting • GK4 Kartseries

Karttopper Leon Lijnsvelt rijdt naar eerste podiumplaats seizoen in IAME Series Benelux: "Voelt echt goed"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 juni 2026 09:46

SPA-FRANCORCHAMPS – Op zondag viel alles ineens op zijn plek voor Leon Lijnsvelt, met als beloning zijn eerste podium van het seizoen. De zestienjarige karter uit Nederhorst den Berg werd sterk tweede in de IAME Senior Cup tijdens de derde ronde van de IAME Series Benelux.

Ronald en Leon Lijnsvelt

“We hebben dit jaar heel veel pech gehad. Eerder dachten we ook al een keer dat het ging lukken, en toen ging het net weer niet. Hier gebeurde het dan eindelijk wél”, blikte een tevreden Leon terug. “Ik heb goede punten gepakt voor het kampioenschap.”

Dat het juist nu lukte, had alles te maken met zijn vorm op zondag. In de ochtendtraining reed Leon op een natte baan de vierde tijd en zat hij meteen lekker in een flow. Op dat gladde asfalt voelde de kart precies goed. En toen hij na de kwalificatie binnenkwam, stond teammonteur Dimitri al naar hem te wijzen: pole, voor het eerst in anderhalf jaar tijd.

In race één denderde de coureur van topteam TD Racing vervolgens linea recta naar de overwinning en ook in race twee toonde Leon zich snel, al moest hij deze keer genoegen nemen met de tweede plek. Met die klinkende resultaten mocht Leon de finale van de eerste startplek beginnen, zijn teamgenoot pal achter zich.

Hij had een goede start, en na de eerste bocht had de getalenteerde karter meteen een gat van zo’n vijf meter. “Dan weet je: geen krappe, verdedigende lijnen rijden, gewoon wegrijden”, legde Leon uit. Een flink aantal ronden hield hij dat vast. Pas vijf minuten voor het einde kwam de nummer twee weer opzetten, met net iets meer tempo, en ging hij hem voorbij.

Maar niet getreurd. Met een knipoog zette Leon zijn tweede plaats in perspectief: “Ik ben net het Nederlands elftal: de beste, maar dan net op één na.”

Dat het zondag zo soepel ging, had hij een dag eerder niet kunnen bevroeden. Op hetzelfde circuit reed Leon op zaterdag de IAME X30 Senioren-klasse tijdens de derde ronde van de GK4 Kart Series. Hevig onweer gooide de boel in de war: voor de startgrid werd geloot, en een technisch probleem kostte hem net wat topsnelheid. Een topresultaat zat er daardoor helaas niet in die dag.

Leon Lijnsvvelt Spa-Francorchamps

Het paste in het beeld van dit seizoen. Tot zondag had hij veel pech gehad. In de eerste ronde van de IAME Series Benelux bleek er een scheurtje in zijn frame te zitten, dus bouwde het team een ouder exemplaar weer op dat nog zo goed als nieuw was. Bij het testen voelde het meteen goed, en zondag kwam die snelheid er eindelijk uit. “Het voelt echt goed dat we nu dit resultaat neerzetten. Ik ben er echt blij mee.”

Naast het materiaal sleutelde Leon dit jaar vooral ook aan zichzelf. Aan het begin van het seizoen had hij nog een paar aanrijdingen gehad. “Dat was voor mij het teken om het rustiger aan te doen”, zei hij. “Sindsdien heb ik geen domme fouten meer gemaakt. Ik merk dat ik steeds slimmer ga racen, en daar geniet ik echt van!”

Leon Lijnsvelt bedankt vooral zijn vader (Ronald Lijnsvelt), Johan Lammen van Hoba BV en ieder ander die hem ondersteunt zover!

Verder bedankt hij zijn teambaas Thierry Delré, die hem de afgelopen jaren bleef pushen, en de volledige TD-Crew voor de zeer professionele begeleiding!

Instagram Leon Lijnsvelt

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS