Mercedes klaagt engineer afdeling F1-motoren aan wegens diefstal
Mercedes klaagt één van zijn ingenieurs aan voor het stelen van data, zo bericht de website van het zakenblad Bloomberg Business. Het betreft hier Benjamin Hoyle, een medewerker van Mercedes die aan het einde van het seizoen zou overstappen naar concurrent Ferrari. Hoyle wordt er door Mercedes AMG High Performance Powertrains, de afdeling verantwoordelijk voor de Formule 1 motoren, van verdacht informatie te hebben willen stelen.
Nadat Hoyle bekendmaakte over te stappen naar Ferrari werden hem taken toebedeeld die niet aan de Formule 1 gerelateerd waren. Ondanks zijn nieuwe taken werd Hoyle betrapt op het zoeken naar en kopiëren van vertrouwelijke informatie betreffende de Formule 1. Het zou gaan om data die het team verkreeg tijdens de Grand Prix van Hongarije eerder dit jaar.
Tegenover Bloomberg geeft Mercedes aan dat de acties van Hoyle “berekend waren om de band van vertrouwen met het team te vernietigen of ernstig te beschadigen.” Door middel van een rechtszaak zegt Mercedes nu het intellectuele eigendom van het bedrijf te willen beschermen.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Monza. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Werk aan de winkel voor het Cadillac Formula 1 Team in de Grand Prix van Italië

Grand Prix van Italië 2026: "Gezien mijn gridstraf voor zondag verschuift onze focus naar long runs"

Oscar Piastri gaat experimenteren om het gat naar Lando Norris te dichten


