Formule 1

Lando Norris zag pole op de Madring bijna uit handen glippen: “Dacht dat ik tegen de muur was gereden”

Door Frank Korsel12 september 2026 · 15:49 uur1 min lezen
Lando Norris zag pole op de Madring bijna uit handen glippen: “Dacht dat ik tegen de muur was gereden”
🏁 DIT WEEKEND Tag Heuer Gran Premio De Espana · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter

Voor de derde keer in vier Grand Prix-weekenden traint regerend wereldkampioen Lando Norris de pole position. De McLaren-coureur kwam tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje als een duveltje uit een doosje en noteerde de snelste tijd op de 5,4 kilometer lange Madring. Zelf had hij deze prestatie allerminst verwacht, toch verschalkte hij WK-leider Kimi Antonelli en Max Verstappen.

"Ik ben geschokt! Een beetje verrast dat ik hier nu sta. Mijn God, dat was waarschijnlijk een van de beste rondes die ik ooit in mijn carrière heb gereden", resumeerde de Brit na het noteren van de 1:31.824 op de nieuwe Madring.

Op het 5,4 kilometer lange asfaltlint over het IMEFA-terrein voelde de negentienvoudig-polesitter zich als een vis in het water. "Eerlijk gezegd had ik best veel zelfvertrouwen en de auto voelde goed aan, dus ik voelde me ook goed op de baan. Ik deed alleen niet wat ik wilde, maar in de laatste ronde haalde ik even adem en viel alles op zijn plek."

Toch maakte hij één foutje, en met geluk eindigde dat niet in de muur: "Het was vrijwel perfect, op de laatste bocht na. Ik dacht even dat ik tegen de muur was gereden en dat de jongens de auto vanavond nog moesten repareren. Het had iets beter gekund, maar het was wel een van de beste rondes die ik ooit heb gereden."

Norris schudt de adrenaline uit zijn lichaam. "Ik ben gewoon heel blij. Ik weet het niet! Zo'n rondje waarbij je aan het eind naar de rondetijd kijkt en denkt: 'wow, dat was best goed'."

F
Frank Korsel
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×