Formule 1

George Russell staat achter pijnlijke teamorder: "Het was de juiste beslissing"

Door Bart23 augustus 2026 · 17:05 uur1 min lezen
George Russell staat achter pijnlijke teamorder: "Het was de juiste beslissing"
George Russell toonde zich tevreden met zijn podiumplek tijdens de laatste Dutch Grand Prix. De Mercedes-coureur kende zeker geen vlekkeloze race en moest bovendien Kimi Antonelli door teamorders voorbijlaten, maar Russell wist wel de Ferrari's van Lewis Hamilton en Charles Leclerc achter zich te houden.



Het zware race begon al bij de start van de race. "Het was een moeilijke start voor mij, waarbij ik uiteraard de positie aan Antonelli verloor. Deze twee [Norris en Antonelli] waren in het begin erg snel, en Lando was tegen het einde van de race uitzonderlijk snel. Het was zwaar om het vol te houden op die oude banden. Ik ben blij dat ik hier op het podium sta, want het had beide kanten op kunnen gaan."

Russell reageerde op de teamorders om Antonelli voorbij te laten, waarbij Russell op oudere harde banden reed en Antonelli op de zachte band. "Kimi reed sowieso voor me, dus hij verdiende het om voor me te eindigen. Natuurlijk wil je tijdens een race om elke positie vechten. Met de nieuwe banden zou hij me sowieso hebben ingehaald, dus het was de juiste beslissing. Ik ben gewoon blij dat ik op het podium sta. Het was alweer een tijdje geleden voor mij en het was over het geheel genomen een sterk weekend."


B
Bart
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×