Laatste nieuws
Formule 1

F1-coureurs hekelen Madring na inaugurele GP: “Circuit heeft geen inhaalmogelijkheden”

Door Frank Korsel14 september 2026 · 08:01 uur2 min lezen
F1-coureurs hekelen Madring na inaugurele GP: “Circuit heeft geen inhaalmogelijkheden”

De eerste Grand Prix op de Madring gaat niet de geschiedenisboeken in als een van de meest spectaculaire manches uit de historie van de sport. Gedurende de race waren er slechts vier inhaalacties, zes minder dan in Monaco. Ook de top drie kon weinig vertellen in het voordeel van de Madring.

Voor racewinnaar Kimi Antonelli zat het probleem vooral bij het gebrek aan inhaalmogelijkheden. "Het circuit heeft geen inhaalmogelijkheden en het zet je niet aan om een move te proberen, want in tachtig procent van de gevallen loop je het risico op contact", legde de Mercedes-coureur na de race uit.

De leider in het wereldkampioenschap wees specifiek naar de tweede chicane, waar hij eerder op de dag bijna in aanraking kwam met Norris. "Als ik daar had ingestuurd, hadden Lando en ik elkaar geraakt en waren we waarschijnlijk de muur in gegaan en hadden we de baan geblokkeerd." Max Verstappen sloot zich er in enkele woorden bij aan: "Precies dat."

Norris nam vervolgens het woord over en maakte meteen duidelijk dat hij zijn punt al eerder had gemaakt. "Ik heb het na de kwalificatie allemaal al gezegd. Waren jullie er niet bij? Hebben jullie niet geluisterd?"

Volgens de Brit moeten vooral de achttiende en negentiende bocht verdwijnen. "Die zijn nutteloos. Gewoon een recht stuk naar een haarspeldbocht. Ik snap niet hoe iemand naar dit ontwerp kijkt en denkt: perfect."

Toch ziet de regerend wereldkampioen ook potentie in het nieuwe circuit, mits de aanpassingen die hij voorstelt er ook daadwerkelijk komen. "Ik denk dat ze er een baan van kunnen maken die goed is om op te racen, en ik heb er zin in om hier volgend jaar terug te komen als ze deze aanpassingen doorvoeren.”

“Voor mij is het nu geen geweldig circuit. Het is geweldig in de kwalificatie, maar je moet van bocht 17 rechtdoor naar 20, met een veel bredere doorgang, zoals bocht 1 of 10 in Austin, een grote haarspeld." Ook de combinatie van bocht 5, 6 en 7 kreeg kritiek. "Het feit dat je moet sturen én remmen ondermijnt eigenlijk het hele idee van racen."

Norris hoopt dat de organisatie luistert, ook al erkent hij dat niet elke aanpassing eenvoudig is. "Ze kunnen een paar simpele aanpassingen doen, en misschien een paar lastigere, maar ik hoop dat ze het doen, want dan wordt het voor iedereen spannender."

F
Frank Korsel
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×