Team De Rooy blijft doordenderen in de hoogste versnelling in Dakar Rally, wéér een een-twee!
Uitgegeven door HJ van Keulen • 14 januari 2026 08:30
WADI AD DAWASIR – Team De Rooy FPT kende dinsdag opnieuw een uitstekende dag in de Dakar Rally. De Sonse truck-equipe scoorde in de negende etappe de derde een-twee van deze rally. Ales Loprais won, met zijn teamgenoot Vaidotas Zala vlak achter zich. Zonder noemenswaardige problemen haalde beide Iveco-trucks het provisorische bivak aan het einde van deel van de tweede marathon-etappe van deze Dakar.

Eerder had het snelle duo ook al een een-twee gescoord in etappes zes en zeven bij de vrachtwagens. Zala boekte bovendien terreinwinst op klassementsleider Mitchel van den Brink (derde in de daguitslag). De Litouwer behield zijn tweede positie in de stand en zag het gat op de Nederlander met 3.11 minuten slinken tot 35.12 minuten. Er zijn nog vier etappes te gaan.
Dubbelslag
De dubbelslag van De Rooy FPT kreeg extra betekenis door de problemen van Martin Macík. De tweevoudig Dakar-winnaar worstelde nog altijd met de gevolgen van zijn crash van gisteren, toen zijn vrachtauto de Red Dragon van Loprais raakte. Technische mankementen dwongen de Tsjech tot stilstand.

Daardoor nam Loprais de derde plaats in het algemeen klassement over van zijn landgenoot. Woensdag staat deel twee van de tweede marathonetappe op het programma. Dan wacht Team De Rooy FPT een rit van 420 kilometer met een special van 368 kilometer. De finish is in Bisha.




