Eric van Loon vijfde op acht minuten van Carlos Sainz: "Vooral het begin was gevaarlijk"

Al vroeg op de eerste proef van de tweede etappe van Andalusië crasht de auto voor Erik van Loon en Sébastien Delaunay. Daardoor besluit Van Loon om geen onnodig risico te nemen. Dat resulteert in de vijfde tijd op acht minuten van Carlos Sainz. Van Loon is blij dat hij aan de finish staat.
“Het was geen makkelijke dag,” vertelt Van Loon. “Vooral het begin was gevaarlijk en daar kon je alleen maar verliezen. Toen we zagen dat de auto voor ons gecrasht was, wisten we ook zeker: wij willen de finish halen. De Toyota voelt erg goed hier, Sébastien was top en ik voel me erg sterk. De afgelopen maanden heb ik erg veel getraind met intensieve begeleiding, daar pluk ik nu de vruchten van, dus daar ben ik erg blij mee.”
De derde etappe gaat over twee proeven, de eerste is tevens de langste van de rally en is 230 kilometer lang. De eerste auto start om 11:26 uur. De tweede proef is 66 kilometer lang, de eerste auto wordt rond 14:47u aan de finish verwacht.
Erik van Loon is een allround autocoureur. Van Dakar tot autoracen. Van Loon beheerst alle takken van autosport:
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

VIDEO: Erik van Loon wil vooral plezier hebben en gaat fraaie rally's rijden

Mitchel van den Brink schrijft geschiedenis: jongste truckwinnaar ooit in de Rallye du Maroc

Team de Rooy en Mitchel van den Brink behouden voorsprong in Rallye du Maroc ondanks lekke band





