Dakar

Dakar Rally: Carlos Sainz spoelt frustraties weg, Al-Attiyah loopt iets in op Peterhansel + UITSLAG

Uitgegeven door Bart • 8 januari 2021 13:40

Ha’il – De zesde etappe van de Dakar Rally heeft een etappezege opgeleverd voor Carlos Sainz. De Spaanse nummer 3 van het klassement won eerder de eerste etappe en was de hele rit tussen Al Qaisumah en Ha’il de snelste. Achter de X-raid Mini-coureur eindigde thuisrijder Yazeed Al-Rajhi op 4:03 op de tweede plaats. Nasser Al-Attiyah leek opnieuw tijd te verspelen op Stéphane Peterhansel, maar in de slotfase ging de Qatarees zijn concurrent voorbij. Het onderlinge verschil was slechts 18 seconden.

Carlos Sainz


De zesde etappe werd vanwege de veiligheid en de voor velen korte nacht ingekort. De etappe tussen Al Qaisumah en Ha’il kende nu 688 km met een getimede special over 347 km. In Ha'il is morgen ook de rustdag.



Onderweg leek het goed te gaan met Erik van Loon. Bij de eerste drie tussenpunten klokte de Toyota-coureur de 14e tussentijd, maar daarna bleef het stil en kwamen er geen tijden meer door. Problemen waren er na 97 km ook voor Sébastien Loeb. De nummer 10 van het klassement stond stil met een kapotte ophanging en moest wachten op zijn servicetruck.



Carlos Sainz deed een poging om de frustratie van de laatste dagen van zich af te schudden en slaagde daar glansrijk in. De Spanjaard kende na mindere dagen eerder deze week weer eens een goede dag en sloot die winnend af. Achter hem lagen Al-Rajhi en Peterhansel. De Franse leider in het klassement leek opnieuw tijd te winnen op Al-Attiyah. Zijn voorsprong liep op naar twee minuten, maar in het slotfase kwam de Qatarees van Toyota Gazoo Racing sterk terug en hij won zelfs 18 seconden terug. Met het ingaan van de rustdag is het verschil tussen de nummer 1 en 2 in het klassement 5:53. Titelverdediger Sainz volgt nu op 40 minuten.

Erik van Loon zag zich gepasseerd worden door Tim en Tom Coronel, die vroeg in de etappe flink wat tijd verloren, maar vervolgens steady naar de finish konden rijden. Het Coronel Dakar Team eindigde op 1:21:02 op de 36e plaats. In het algemeen klassement staan Tim en Tom op P30 op bijna zes uur van leider Peterhansel.

Uitslag Dakar Rally auto’s zesde etappe Al Qaisumah – Ha’il:

Pos	Naam            	Merk    	Tijd
1 300 - CARLOS SAINZ (ESP) MINI 3h38m27s
2 303 - YAZEED AL RAJHI (SAU) TOYOTA +00:04:03
3 301 - NASSER AL-ATTIYAH (QAT) TOYOTA +00:07:16
4 302 - STÉPH. PETERHANSEL (FRA) MINI +00:07:34
5 307 - JAKUB PRZYGONSKI (POL) TOYOTA +00:14:21
6 339 - BRIAN BARAGWANATH (ZAF) CENTURY +00:19:16
7 311 - NANI ROMA (ESP) BRX +00:19:33
8 304 - GINIEL DE VILLIERS (ZAF) TOYOTA +00:22:20
9 317 - VLADIMIR VASILYEV (RUS) MINI +00:26:11
10 326 - CHRISTIAN LAVIEILLE (FRA) OPTIMUS +00:28:45
36 347 - TIM CORONEL (NLD) JEFFERIES +01:21:02
- 313 - ERIK VAN LOON (NLD) TOYOTA -

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS