UPDATE Rode vlag tijdens kwalificatie eerste race WK FIA GT1 + VIDEO
Uitgegeven door Stijn Vermeulen • 16 april 2010 16:36
ABU DHABI - Geen al te goeie start voor het WK FIA GT1 in Abu Dhabi. Tijdens het eerste deel van de kwalificatiesessie ging Natacha Gachnang er snoeihard af met haar Matech Ford GT, een wagen die ze deelt met Cyndie Allemann. Uit de TV-beelden lijkt het er op dat haar remmen dienst weigerden en ze ging bijna fullspeed rechtdoor bij bocht nummer 8, na het lange rechte stuk, waarna ze hard in de muur klapte. Matech teambaas Martin Bartek In een kort interview zei Matech teambaas Martin Bartek dat Natacha "bij bewustzijn is, maar mogelijk een gebroken been heeft." Ironisch maar waar: Natacha Gachnang is de nicht van Sebastien Buemi, die eerder vandaag beide wielen zag wegvliegen tijdens de trainingen voor de F1 in China.
Er is niet echt zicht op wanneer de sessie hervat gaat worden, maar het zou zeker niet vóór 19u15 onze tijd zijn. Er staan nog iets meer dan twee minuten op de klok van het eerste deel van de kwalificatiesessie.
Vlak voor de rode vlag had Andreas Zuber de snelste tijd geklokt met zijn Phoenix Corvette C6.R. Hij heeft voorlopig meer dan een seconde voorsprong op de Hexis Aston Martin van Fred Makowiecki. Enrique Bernoldi is derde met de #2 Vitaphone Maserati. Peter Kox heeft een voorlopig zevende tijd met de Reiter Lambo, Bas Leinders is tiende in de Ford GT en Bert Longin bevindt zich nog net in de "safe-zone" op een zestiende plek met de Triple H Maserati, met momenteel Matteo Bobbi achter het stuur. Nicky Pastorelli bevindt zich momenteel op een 23e plek in zijn Lambo, en Mike Hezemans is 24e en laatste nadat zijn Corvette al de hele dag te kampen heeft gehad met een nukkige motor.
Update 19u15: de sessie wordt NIET herstart en dus geldt de uitslag van voor de rode vlag als startgrid voor de qualifying race van morgen





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.