SF ASSEN: Buurman houdt Nederlandse eer hoog, Doornbos en Van der Drift stellen teleur
Uitgegeven door Jordy Stuivenberg • 14 mei 2010 14:22
Assen - Vijftig minuten lang kregen de coureurs uit de Superleague Formula vanmiddag de tijd om het TT Circuit van Assen te verkennen. Vanochtend was de Franse voormalig F1-coureur Sebastien Bourdais de snelste met de bolide van Olympique Lyonnais, vanmiddag moest hij het stokje overdragen aan de Nederlander Yelmer Buurman.

In eerste instantie was het opnieuw Bourdais die de snelste tijden noteerde. Hij hield lange tijd zijn eerste plek vast, maar moest halverwege toezien hoe Yelmer Buurman (AC Milan) de snelste tijd van het moment noteerde. In de aanval op Buurman werd door de meeste rijders vers rubber gemonteerd.
Franck Montagny (Bordeaux) profiteerde als eerste van zijn nieuwe banden en was ruim een seconde sneller dan de concurrentie. Tristan Gommendy (Galatasaray) gunde zijn landgenoot de snelste tijd niet en dook er nog eens twee tiende onder. Buurman perste alles uit zijn bolide en was zelfs nog een seconde sneller dan Gommendy.

Marcos Martinez wist het gat in de wagen van Sevilla nog enigszins dichtten, maar had met acht tiende van een seconde nog altijd een flinke achterstand. Montagny sloot de sessie als derde af, voor Gommendy op P4. De Franse vertegenwoordiging in de top vijf was flink, want ook Franck Perrera voegde zich erbij.
Helaas waren er naast Buurman geen andere Nederlanders die zich in de kijker wisten te rijden. Robert Doornbos sloot de sessie als tiende af en lijkt nog altijd een beetje de weg kwijt te zijn. Chris van der Drift kwam tot een twaalfde tijd, terwijl Narain Karthikeyan (PSV Eindhoven) veertiende werd.





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.