Autosport Internationiaal Singleseaters • Superleague Formula

Naast PSV nog een voetbalclub uit de Benelux in Superleague Formula

Uitgegeven door Tim Biesbrouck • 25 mei 2007 07:36

Naast de Nederlandse voetbalclub PSV zal zeer binnenkort nog een club uit de Benelux worden verbonden aan de autosportklasse Superleague Formula, dat werd aan RaceXpress.com als eerste media bevestigd. Ook ontdekte RaceXpress.com dat vier raceteams uit de Benelux kansmaken op betrokkenheid bij Superleague Formula. De klasse kan qua pk's enigszins vergeleken worden met de F1.

De Superleague Formula bolide van PSV

Begin april van dit jaar werd na jarenlange voorbereiding bekend gemaakt dat in augustus 2008 een nieuwe autosportklasse haar debuut maakt. Het betreft een unieke serie waarbij voetbalclubs het tegen elkaar opnemen op het circuit. Naast PSV Eindhoven werden ook AC Milan, FC Porto en Olympiacos bevestigd.

Alle auto’s die meedoen aan de Superleague Formula zijn gelijkwaardig, voorzien van onder meer een 750 pk sterke V12-motor. De bolides kunnen zich qua snelheid en performance meten met de hoogste autosportklassen in de wereld. Welke coureurs in de stoeltjes komen te zitten is nog onbekend, maar mogelijk wordt er wel een link gelegd met het land van herkomst van de club.

Het racekampioenschap is een initiatief van de Spanjaard Alex Andreu, een sportmarkteting-specialist en ondernemer die onder meer betrokken was bij de Olympische Spelen in Barcelona in 1992 en vele andere grote evenementen.

RaceXpress.com volgt de Superleague Formula op de voet. Klik hier voor meer nieuws.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS