Karting • Rotax Euro

Wereldkampioen DD2 Masters Christophe Adams blikt terug op 2007

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 december 2007 12:44

Christophe Adams blikt terug op zijn seizoen 2007, waarin de Belg aan vele competities meedeed. Onder meer aan het Belgische kampioenschap karting in de Rotax Max Senioren, waar hij het vice-kampioenschap behaalde. De meeste energie ging echter naar de Rotax Mojo Max Euro Challenge met deelname in maar liefst twee klassen. De DD2 en Rotax Max Masters. Het Europees seizoen werd goed afgesloten met een derde plaats in de eindstand van de DD2 Masters. Het absolute hoogtepunt vormde echter de wereldtitel in de DD2 Masters tijdens de Rotax Max World Finals in Al Ain. Cristophe Adams blikt terug.

Christophe Adams winnaar DD2 Masters

"Bij onze aankomst in Dubai keken we onze ogen uit. In Al Ain was ik zeer aangenaam verrast door het circuit en de infrastructuur. De baan bleek een mengeling van trage, lange, rechtlijnige en zéér technische delen."

"Na enkele ronden voelde ik dat het niet eenvoudig zou worden in de woestijn. Er was enorm veel zand op de piste die overigens geen ideale grip had. Ik houd persoonlijk van pistes met véél grip. We hebben bij al onze testen geprobeerd een maximum aan grip op te bouwen, maar tevergeefs; de chrono's werden er niet veel beter op."

"Dus ging ik de kwalificaties met weinig hoop in. Tot mijn enorme verwondering reed ik de achttiende tijd en was daarmee eerste in de DD2 Master. Er deed het aanzienlijke aantal van 72 piloten in DD2 mee, waarvan 36 jongeren en 36 master (32 jaar en ouder)."

"Toen volgden de kwalificatieheats. Opeenvolgend ben ik dertiende, tiende en achtste geworden. Daarmee bereikte ik mijn doel. Ik kreeg daardoor de zestiende startpositie voor de prefinale. Verder was het vroeg gedaan en hadden we wat tijd om te relaxen in het hotel aan het zwembad."

"Bij de start van de prefinale had ik een hevige aanrijding in de eerste bocht met als gevolg veel schade aan het chassis. Dit betekende veel werk voor het team om de zaak weer klaar te krijgen voor de finale. Door de uitval was mijn hoop op een podiumplaats in de finale vernietigd. Ik maakte me dus weinig illusies, vertrekkende vanaf de laatste plaats. Ik nam het zekere voor het onzekere en koos voor een zéér voorzichtige start. Ik volgde de losgelaten horde en vermeed de mogelijke aanrijdingen. Na twee ronden begon ik erin te geloven. Ik haalde de één na de ander in. Toch had ik geen idee op welke plek ik reed. Tot ik de geruite vlag passeerde, wist ik niets van mijn klassement. Toen kwam men met het bericht dat ik mij moest melden op het podium. Ik kon het niet geloven! Ik werd uitgeroepen als eerste in de DD2 Masters. Het hele team was dol van vreugde na deze mooie podiumplaats. We hebben dit dan ook royaal gefeest aan het zwembad, zoals gewoonlijk.”

"Mijn oprechte dank gaat naar Alex en JP voor hun werk en inzet in deze dolle week, maar ook voor het hele jaar. Ook wil ik het Rotax-team bedanken voor de fantastische organisatie in Al Ain en natuurlijk mijn trouwe sponsoren My Taï, Sydiplast, Didden & co, ASC en GEM sport.”

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS