Autosport Internationaal Toerwagens • Renault Mégane Trophy

Crash overschaduwt prima optreden equipe Verschuur

Uitgegeven door RaceXpress • 10 juli 2005 15:55

LE MANS – In de 2005 Eurocup Megane Trophy heeft het Renault Dealerteam Holland van Equipe Verschuur bestaande uit Frans Verschuur en Bernhard ten Brinke wisselend succes geboekt op het Bugatti-circuit van Le Mans (Frankrijk). Onder toeziend oog van totaal 160.000 toeschouwers werd Frans Verschuur in de eerste race van de baan gedrukt, terwijl hij een uitstekende negende plaats in de afsluitende race wist te realiseren. Verschuur pakte met dit resultaat zijn eerste twee punten in het kampioenschap. Ook Bernhard ten Brinke stuurde zijn Renault Megane in de eerste manche naar een prima twaalfde plaats, maar zag in de laatste manche niet de finishvlag. Doordat inmiddels 75% van de race was verreden werd Ten Brinke wel als twaalfde in de uitslag opgenomen. Ondanks zijn onfortuinlijke touché heeft Ten Brinke definitief zijn visitekaartje voor de rest van het seizoen afgegeven!

De Eurocup Megane Trophy is één van de grootste publiekstrekkers in de prestigieuze World Series by Renault. De wedstrijden met de Renault Megane V6-bolides waar de enige Nederlandse deelnemers Frans Verschuur en Bernhard ten Brinke mee rijden worden in het voorprogramma van dit grootse autosportevenement verreden. Uiteraard ontbreekt tijdens dit Renault spektakel naast de vele andere interessante formule klassen een Formule 1-demo niet aan het programma. Met negen races die allen in de World Series by Renault worden verreden, is de Renault Megane Trophy (met een vermogen van 325 PK en uitgevoerd met een standaard sequentiële versnellingsbak) de springplank voor een jong en opkomend talent!

Maar liefst 33 deelnemers uit tien landen bevolken het startveld vol identieke Renaults met 3,5 liter aangedreven krachtbron. De voorbereidingen op donderdag en vrijdag verliepen nagenoeg vlekkeloos voor Verschuur-Ten Brinke. Frans Verschuur, meervoudig Nederlands kampioen en zeer succesvol in internationale toerwagenklassen en merken cups, pakte in de vrije trainingen een 19e stek (1:43.727) en was daarmee minder dan twee seconden langzamer dan poleman Jan Heylen. Voor de ondernemer uit Nijmegen was enkel de heftige pijnen aan zijn ribben, die hij had opgelopen bij zijn crash in Zolder, het enige opstakel waar hij gedurende de trainingen en dito races last van had. Ook Ten Brinke zette met 1:43.505 een keurige zestiende tijd neer. In de kwalificatiesessie komen beide Nederlanders goed beslagen ten ijs. Zowel Verschuur als Ten Brinke zetten in het begin van de vijftien minuten durende sessie de snelste tijden neer. Wanneer de baan begint op te drogen sluiten ze deze kwalificatie respectievelijk als achtste en negende in hun poule A af en nemen uiteindelijk op de grid dezelfde startrijen in. In de tweede kwalificatie zette de Nederlandse deelnemers de 14e tijd (Verschuur) en 16e tijd (Ten Brinke) neer.

FRANS VERSCHUUR RACE 01 + 02
Als een oude rot in het vak komt Verschuur vlot uit de startblokken. Hij weet enkele plaatsen goed te maken en komt na drie ronden als twaalfde door. Ondanks dat de snelheid niet helemaal aanwezig is, probeert hij zich verder op te werken naar voren. Aan een snellere opmars van Verschuur komt echter acht ronden voor de finish een einde wanneer Matthieu Lahaye in een onbesuisde actie bij het ingaan van de laatste bocht voor start-finish Verschuur van de baan ramt. Verschuur’s bolide is dusdanig beschadigd dat hij voortijdig de strijd moet staken. In de laatste manche heeft Verschuur een wereldstart en komt na slechts een rondje op het 4,180 kilometer lange circuit als elfde door. De Nederlander maakt nog meer plaatsen goed en ligt op een uitstekende zevende stek. Halverwege de race verliest de rijder met startnummer 15 echter enkele posities maar
behoudt uitzicht op een puntenfinish. Wanneer Ten Brinke echter bij een zware crash moet uitvallen wordt de wedstrijd onder de rode vlag gestaakt. Verschuur eindigt hierdoor op een negende plaats en pakt zijn eerste twee punten van het seizoen.



Frans Verschuur: “Ik ben erg tevreden met het resultaat. Ondanks dat de pijn in mijn ribben bijna niet is te harden hebben we veel progressie geboekt. We hebben met z’n tweeën als leeuwen gevochten en zitten slechts enkele honderdsten van een seconde van de snelste deelnemers en ik heb gelukkig mijn eerste punten gepakt. Jammer dat Bernhard met een harde crash van de baan is geraakt, want hij had makkelijk in de punten kunnen eindigen. In Bilbao zal hij tevens het stuurtje van mij overnemen omdat zijn auto te zwaar is beschadigd om deze binnen een week te herstellen.”

BERNHARD TEN BRINKE RACE 01 + 02
In tegenstelling tot zijn teamgenoot valt Ten Brinke bij de start drie plaatsen terug wanneer hij de haperende bolide van poleman Nicola Gianniberti ternauwernood weet te ontwijken. De juniorenkampioen van 2003 laat zich echter niet uit zijn veld
slaan en maakt zijn verloren posities in de beginfase van de twaalf ronden tellende race weer goed. Samen met Verschuur klimt de inwoner uit het Gelderse Zeddam weer naar boven. Ook Ten Brinke heeft het halverwege de wedstrijd flink aan de stok met de snelle Lahaye die hij op prima wijze weet te passeren. De Fransman, die de snelste rondetijd van alle 32 deelnemers pakt, blijkt echter op het rechte stuk over meer topsnelheid te beschikken en maakt zijn verloren positie op Ten Brinke weer goed. De 27-jarige rijder komt uiteindelijk op een nette twaalfde positie over de meet. Tijdens de afsluitende wedstrijd moet Bernhard de race in de negende ronde voortijdig staken. In de 1er “S” Bleu bocht verliest Miguel Freitas de controle over zijn bolide en gaat in de rondte. De Portugees rolt achteruit de baan weer op en komt hard in aanraking met Ten Brinke. Beide wagens raakten daarbij te zwaar beschadigd om de race nog te kunnen vervolgen.

Bernhard ten Brinke: “Met een harde klapper werd mijn goede optreden van afgelopen weekend abrupt beëindigd. In de laatste race wist ik me vanuit het achterveld al zigzaggend snel naar voren te werken en probeerde ik tevens in de punten te komen want de snelheid was absoluut aanwezig. Helaas moest ik opgeven na deze harde crash. Al met al heb ik ontzettend genoten van de races en hoop deze stijgende lijn in Bilbao opnieuw door te trekken!”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS