Autosport Internationaal Toerwagens • Renault Mégane Trophy

Bernhard ten Brinke stijgt naar derde plek in Mégane Trophy

Uitgegeven door Bas Kaligis • 15 juni 2009 17:20

HUNGARORING – Bernhard ten Brinke wisselt de Rallysport en autoracerij af. Ditmaal liet hij op het circuit van Hungaroring van zich spreken. In de derde ronde van de Eurocup Mégane Trophy werd de Nederlander op zaterdagmiddag keurig als vierde afgevlagd. In de afsluitende manche op zondagmiddag kwam hij uiteindelijk als zesde over de meet. Daarmee voegde hij 13 punten aan zijn totaal toe. Doordat zijn directe concurrenten flink wat punten morsten, klom hij met stip van de zesde naar de derde plaats in het kampioenschap. Na zes verreden races heeft Ten Brinke momenteel 35 punten bij elkaar gereden.

Ten Brinke stijgt naar 3

Op het 4.381 meter lange Grand Prix circuit zat Ten Brinke op vrijdagmorgen direct goed op snelheid. Samen met zijn teamgenoot Mike Verschuur domineerden ze de één uur durende trainingsessie. Met gebruikte banden zette hij de derde tijd op de chrono’s. Ook in de tweede sessie liet de ervaren coureur van Equipe Verschuur er bepaald geen gras over groeien. Door tweemaal met nieuwe banden telkens de limieten van de baan op te zoeken zette hij uiteindelijk de snelste tijd van alle deelnemers neer. Een uitstekend resultaat voor de rijder met startnummer 14, die met een goed gevoel aan de kwalificatiesessies van zaterdagochtend begon. Bij aanvang van de tijdtraining koos Ten Brinke direct het asfalt en probeerde meteen een snelle tijd neer te zetten. De inwoner uit Zeddam ging voor de eerste startrij, maar kwam net een fractie te kort om zijn doelstelling te realiseren. Een derde startplaats voor de eerste race was het maximaal haalbare. Zijn op één na snelste ronde leverde eveneens een derde plaats op de startgrid voor de afsluitende race op.

Ondanks dat Ten Brinke goed uit de startblokken kwam, moest hij in de openingsronde Jonathan Hirschi en Fabrice Walfisch voorbij laten gaan. Toen ook Mike Verschuur hem passeerde verloor hij nog een positie. Ten Brinke vocht zich echter dapper terug in de wedstrijd en klom halverwege de 23 ronden tellende race naar de vierde plaats. Nadat hij twee ronden later zijn verplichte pitstop had gemaakt viel hij tijdelijk terug naar plaats elf. Doordat veel concurrenten daarna nog moesten gaan pitten steeg hij opnieuw naar de vierde plaats. In de slotfase had hij het nog stevig aan de stok met Walfisch, maar behield zijn positie goed vast. Hij eindigde deze enerverende race net naast het podium door als vierde te finishen.

Als één van de weinige deelnemers begon Ten Brinke de tweede heat op gebruikte banden. Nadat de startlichten waren gedoofd kwam hij met veel wielspin van zijn plaats en verloor maar liefst zes posities in de openingsronde. Ten Brinke liet zich echter niet zomaar uit het veld slaan en klom vanaf de achtste ronde gestaag naar voren. Doordat de rest redelijk vroeg ging pitten steeg Ten Brinke tijdelijk naar de vierde positie, totdat hij eveneens de pitstraat opzocht voor zijn pitstop. In de tweede helft van het bedrijf ging hij nog voorbij aan Walfisch en kwam na 23 ronden keurig als zesde over de meet. Doordat de Fransmannen Pierre Thiriet, Jean-Philippe Madonia en Matthieu Cheruy flink wat punten lieten liggen, klom Ten Brinke naar de derde plaats in het klassement.

BERNHARD TEN BRINKE: “De snelheid zat er afgelopen weekend zeker in, maar heb ik het net niet af kunnen maken. Dat is wel teleurstellend. Ik kwam met name in de tweede race slecht van mijn plaats en verloor veel posities. Eigenlijk kun je hier alleen maar aan het einde van het rechte stuk na start-finish inhalen, want de baan is verder erg smal. Gelukkig zijn er veel concurrenten uitgevallen, waardoor ik goede zaken heb gedaan in het kampioenschap. Ik kijk alvast uit naar Silverstone want daar belandde ik vorig jaar nog op het podium!”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS