De karters denderen door op NK karting NAB in Lelystad
Uitgegeven door Bas Kaligis • 9 mei 2010 21:10
Voor de derde race van het Nederlands kampioenschap karting maakten de coureurs hun opwachting op het Midland Circuit in Lelystad. Ondanks dat het een uitdagende baan is, zijn de inhaalmogelijkheden vrijwel nihil en dat maakte de kwalificatie tot een meer dan belangrijk onderdeel. Door het vele close-racing in alle klassen ontstonden er vele treintjes met strijdende karters, die maar bleven door denderen. Deze gevechten gaven wel een mooi wedstrijdverloop.
In de klasse Mini Junioren waren er in het hele veld schitterende gevechten te zien. Alle talentjes vochten om elke positie, maar uiteindelijk ging de zege naar Jarno Opmeer voor Danny van den Berg en Jan Stuut maakten de topdrie compleet. In de klasse 125cc automaat bleek Berry Torenvliet oppermachtig. De Tonykarter won beide finales en pakte de dagzege voor Menno Paauwe en Alex van Rijmenam. Terwijl Jeremy Schoonenberg lijdzaam moest toekijken vanwege een kapot big-end, grepen de concurrenten in de 125cc crossklasse hun kans. Hylke Tasselaar pakte de eerste stek voor Rutgers Stenekes en Dirk Jan Kist.
In de KZ-schakelklassen was het bumper op bumper. In de eerste race van de categorie KZ internationaal zorgde Vera Paauwe voor een daverende verassing door Arjan Kievitsbosch en Nico Gloudemans achter zich te houden. Kon Vera haar ‘gilrpower’ opnieuw benutten in de tweede race of was het toch één van de ervaren karters? Kievitsbosch wilde zich niet twee keer laten verassen en schoot als een kogel van zijn plek. Hij zoog in zijn kielzog Nico Gloudemans mee. Kievitsbosch op de Kubica kart speelde zijn ervaring uit en won het dagklassement voor Vera Paauwe en Nico Gloudemans. Dobla Racing coureurs Indy Dontje en Rob Olierook maakte de topvijf compleet. In de klasse 07 KZ nationaal ging Glenn van den Hoek met dagwinst aan de haal voor Jeffrey Hageman, Joeri van Heugten, Nick Rooijakers en Erik Angenent. In de 08 KZ Nationaal vloog de complete kopgroep van de baan. Dat gaf spectaculaire beelden en het hele klassement werd omgehusseld. To finish first, you have to finish first en dat deed Marco Tenback op de First kart. Hij won ook de dagzege voor Rene Kleeven, Peet Voskamp, Mark Paulides en Michael Schot.
Een uitgebreid verslag volgt later. Stay tuned



















Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.