Formule 1 • MOTO GP

Zonta van den Goorbergh kon er niet alles uithalen: "Ik had een beetje vreemd gevoel met de voorkant"

Uitgegeven door HJ van Keulen • 27 april 2025 04:02

Zonta van den Goorbergh heeft zich zaterdagmiddag voor de Grand Prix van Spanje als vijftiende gekwalificeerd voor de Moto2 race op het Circuito de Jerez – Ángel Nieto. De zoon van Jurgen van den Goorbergh wist zich via Q1 te plaatsen voor Q2 en uiteindelijk een plaats op de vijfde startrij te bemachtigen. Teamgenoot Ayumu Sasaki kwam al vroeg in de kwalificatie ten val waardoor hij geen rondetijd op de klok kon zetten en daarmee vanaf de laatste plaats zal moeten starten.

Zonta van den Goorbergh

Dit weekend wordt de vijfde Grand Prix van 2025 verreden op het zeer bekende en zonovergoten Circuito de Jerez – Ángel Nieto. De actie begon op vrijdag waarbij Zonta van den Goorbergh de dag afsloot als 21e en Ayumu Sasaki als 26e op de tijdlijst stond. Dit betekende dat beide coureurs op zaterdag deel moesten nemen aan Q1.

In deze Q1 sessie ging het al vroeg mis voor Sasaki die aan het einde van zijn eerste snelle ronde onderuitging. Hierdoor had de Japanner geen rondetijd achter zijn naam staan en zal hij zondagmiddag vanaf de 28e positie op de grid aan de Moto2 race moeten beginnen. Van den Goorbergh wist zich na een moeizame eerste dag sterk te presenteren in Q1 en plaatste zich met een tweede rondetijd voor Q2.

De zeer overtuigende kwalificatieresultaten in de Verenigde Staten en Qatar kon Van den Goorbergh niet evenaren maar met een vijftiende tijd verzekerde de negentienjarige coureur zich van een plaats op de vijfde startrij. Op zondag zal het opnieuw zonnig zijn in Jerez met verwachte temperaturen van zo’n 28°C waardoor de 21 ronden lange Moto2 race een flinke uitdaging gaat worden.

Zonta van den Goorbergh

De Moto2 race over 21 ronden op het Circuito de Jerez – Ángel Nieto gaat zondagmiddag om 12:15 uur van start.

Zonta van den Goorbergh (P15 – 1’40.668 / +0,810)
“We zijn op de goede weg. Vanochtend had ik het nog behoorlijk lastig, maar na een aantal aanpassingen die we tijdens de sessie hadden gemaakt ging het beter. We hadden na gisteren ook al wat veranderingen doorgebracht dus het is wel moeilijk om me daar steeds aan blijven aan te passen. In de kwalificatie wisten we een beter gevoel te vinden en dat was ook te zien aan de rondetijden in Q1, die ik alleen wist te rijden en die goed genoeg waren voor een plaats in Q2. Vervolgens kon ik er in Q2 niet helemaal alles uithalen omdat ik een beetje een vreemd gevoel had met de voorkant. Maar we moeten het positief bekijken dat we voor de derde keer op rij in Q2 staan, het is stap voor stap.”

Ayumu Sasaki
“Het was een erg teleurstellende dag, omdat ik al in de eerste ronde van de kwalificatie onderuitging. Onze snelheid was vanochtend beter en we hadden het probleem van gisteren opgelost. Het was belangrijk dat we die stap vooruit hadden gezet vanochtend en in de middag voelde ik me goed op de motor. Helaas pushte ik iets te veel, dus ik wil mijn excuses aanbieden aan het team. Ik denk dat we dicht bij Q2 hadden kunnen komen. Het belangrijkste is dat ik me best goed voelde op de motor, dus morgen gaan we ons best doen om posities goed te maken. Hopelijk kunnen we een degelijke race rijden en dit weekend afsluiten met meer vertrouwen, klaar voor de volgende ronde in Frankrijk.”

Ayumu Sasaki

Jarno Janssen - Teammanager
“Het was gisteren zeker geen makkelijk begin van het weekend en we hebben behoorlijk wat veranderingen doorgebracht om vandaag beter voor de dag te kunnen komen. Dat heeft gelukkig goed uitgepakt en dat liet Zonta zeker zien met een keurige tweede tijd in Q1. Helaas konden we in Q2 net niet die extra stap maken om nog wat verder naar voren te staan, vooral gezien de kleine verschillen die er waren. We moeten ons nu zo goed mogelijk voorbereiden want die is in Jerez altijd lang, zwaar en moeilijk."

"Voor Ayumu zat de kwalificatie er helaas al heel vroeg op en dat is nou eenmaal iets wat kan gebeuren in het racen. Hij baalt er zelf natuurlijk nog het meeste van en ik weet zeker dat het hem niet meer zal overkomen. Vanaf de laatste plaats op de grid wordt het natuurlijk een heel lastig verhaal maar hij zal gewoon zijn eigen race moeten rijden en vertrouwen kweken voor de komende GP’s.”

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS