Pedro Acosta enthousiast over uitdaging voor 2025 MotoGP-titel als fulltime KTM-fabrieksrijder
Uitgegeven door HJ van Keulen • 1 februari 2025 22:00
De Spanjaard Pedro Acosta heeft er alle vertrouwen in dat hij kan voortbouwen op zijn briljante seizoen als rookie in het MotoGP-wereldkampioenschap vorig jaar en samen met Red Bull KTM Factory Racing-teamgenoot Brad Binder kan strijden om de titel in 2025, nu hij de stap maakt naar een fulltime fabrieksrijder.

Acosta eindigde als zesde in de 2024-stand, slechts twee punten achter de Zuid-Afrikaan Binder, nadat hij met vijf indrukwekkende podiumplaatsen, een poleposition en twee snelste ronden voor Red Bull GasGas Tech3 werd uitgeroepen tot Rookie of the Year, naast zijn Moto3-wereldtitel in 2021 en zijn Moto2-wereldtitel in 2023.
Dit keer gelooft de 20-jarige Mazarrón dat hij kan doorbreken en zijn eerste MotoGP-zege kan behalen als fulltime fabrieksrijder voor Red Bull KTM Factory Racing. De getalenteerde Italiaan Enea Bastianini (27) en mede-Spanjaard Maverick Viñales (30) zijn ook aangekondigd als de Red Bull KTM Tech3-rijders van 2025.
Voor het eerst sinds 2020 keren er weer vier Red Bull KTM's terug in het MotoGP-veld. De rijders van de 2025 KTM RC16's zijn erop gebrand om veel indruk te maken in het negende jaar van de fabrikant in het blauwe-kleuren kampioenschap, waarin de rijders 22 rondes racen in 18 landen, te beginnen met de GP van Thailand op 2 maart.
KTM Motorsports Director Pit Beirer verklaarde: "Met Brad, Pedro, Enea en Maverick en alle ervaring en kennis in de pitboxen is er veel positiviteit en adrenaline om mee te beginnen. Dit seizoen kan enorm voor ons worden, en ik hoop dat het dat ook wordt."

Dit is wat Acosta zelf te zeggen had in aanloop naar de Maleisië MotoGP IRTA test van 5-7 februari:
Hoe trots ben je dat je dit jaar het oranje mag dragen als fulltime fabrieksrijder?
"Super trots - het is een droom die uitkomt. We moeten niet vergeten dat ik al sinds mijn 14e in het oranje reed in de Red Bull MotoGP Rookies Cup. Het was niet makkelijk om mezelf een heel jaar in het rood te zien racen, maar ik heb veel geleerd van het afgelopen seizoen en ik voel me nu veel beter voorbereid om weer in het oranje te racen."
Wat is het grootste verschil om van een satellietteam naar een fabrieksteam te gaan?
"Om eerlijk te zijn moet ik zeggen dat ik me al een 'fabrieksrijder' voelde toen ik nog in het satellietteam zat, omdat KTM me echt hielp om me zo te voelen, maar het is waar dat ik superblij ben om de beste groep mensen die ik in mijn hele carrière heb gehad om me heen te hebben."
Wat zijn je ontwikkelingsdoelen voor het seizoen?
"We moeten zeker veel verbeteren, bijvoorbeeld de kwalificatieresultaten en de eerste ronden van de races, dan kunnen we zien of we het tempo en de potentie hebben om te vechten voor overwinningen en podiumposities. Misschien kan iets meer vooraan starten me helpen om voor die podiumplaatsen te vechten."

Hoe zou je je mentale groei in het jaar 2024 evalueren en hoe benader je 2025?
"Er zijn veel momenten geweest waarop we voorbereid waren om de eerste overwinning of het eerste podium te halen, maar het toch verloren. Dit jaar wil ik me mentaal beter voorbereiden, duidelijk en eerlijk zijn tegen mezelf waar de fouten zijn gemaakt en hoe ik ze niet opnieuw kan maken. Feit is dat we de potentie hebben voor meer."
Kun je het competitieniveau tussen de Red Bull MotoGP Rookies Cup en de MotoGP met elkaar vergelijken?
"Het is niet zo verschillend. Het is waar dat nu in de MotoGP ook de motoren een belangrijke rol spelen, maar in de Rookies Cup is de kwaliteit ook erg hoog en uiteindelijk vecht je samen met 22 jongens om je droom waar te maken. De druk is nog groter dan bij de MotoGP. Het is best moeilijk om daar als 16 of 17-jarige voor te vechten, wetende dat het misschien nu of nooit is. Als je het kunt maken in de Rookies Cup, dan ben je klaar voor de grotere klassen."
Hoe belangrijk zal het zijn om Brad als teamgenoot te hebben dit seizoen?
"Het was een droom die uitkwam om bij het fabrieksteam te komen nadat ik in de Moto3 en Moto2 had gereden. Brad als teamgenoot hebben en helpen bij de ontwikkeling van de motor is ook een heel goed punt. Het helpt dat hij veel ervaring heeft in deze klasse en ik denk dat we goed bij elkaar passen."

2025 MotoGP voorseizoensdata
5-7 februari: Maleisië MotoGP IRTA test (Sepang International Circuit)
9 februari: 2025 MotoGP Launch (Bangkok)
12-13 februari: Thailand MotoGP IRTA test (Buriram International Circuit)