Formule 1 • MOTO GP

Bezzecchi: "Crash van Álex Márquez was behoorlijk angstaanjagend, met onderdelen van de motor die overal rondvlogen"

Uitgegeven door Fedor Eskes • 20 mei 2026 13:31

Het weekend op het Circuit de Barcelona-Catalunya eindigde met een bijzonder tumultueuze zondag, gekenmerkt door twee rode vlaggen na verschillende zware incidenten. Bij de herstart, over een verkorte afstand van 12 ronden, reed Marco Bezzecchi een sterke race en finishte als vierde, waarmee hij belangrijke kampioenschapspunten binnenhaalde.

Aprilia Racing


Voor Jorge Martín verliep de race daarentegen moeizaam. Hij raakte betrokken bij een crash in de eerste ronde na de derde start van de race. De Spaanse rijder wist nog terug te keren op de baan, maar door schade aan de motor moest hij uiteindelijk terugkeren naar de pitbox zonder de race uit te rijden.

Trackhouse MotoGP Team-coureur Ai Ogura completeerde de resultaten van de dag met een achtste plaats, waardoor Aprilia de race afsloot met twee RS-GP26-motoren in de top tien.

Bezzecchi: “Allereerst hoop ik dat Álex Márquez en Johann Zarco in orde zijn. De crash van Álex was behoorlijk angstaanjagend, met onderdelen van de motor die overal rondvlogen en zelfs meerdere rijders raakten – waaronder mij, ondanks dat ik verder achteraan reed. Ook de crash van Zarco was helaas een ernstig incident. Over het algemeen was het voor ons een moeilijk weekend, maar gezien alles wat er gebeurde, hebben we toch nog een goed resultaat mee naar huis kunnen nemen.”

Martín: “Wat ik vandaag gedaan heb, is van ondergeschikt belang – het belangrijkste is dat Álex en Johann in orde zijn. Het was een extreem gevaarlijke dag en drie herstarts lijken mij overdreven. We zijn ook maar mensen en na het zien van zo’n ongeluk is het niet makkelijk om je opnieuw te concentreren.”

Aprilia Racing


Rivola: “Dit was een weekend waarin Aprilia niet uitblonk, vooral niet op zaterdag, al denk ik dat we in de race een goed tempo hadden om mee te doen voor de belangrijke posities. Toch vind ik dat elke discussie over resultaten op de achtergrond moet blijven na het zien van het zware ongeluk van Álex en ook dat van Johann, dat net zo ernstig was. We wensen hen allebei een spoedig herstel en hopen dat ze snel weer op de baan kunnen terugkeren.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS