Nieuws

Eerste ELMS-podium voor Max van der Snel, Eurointernational derde in 4-uurs van Spa-Francorchamps

Door HJ van Keulen24 augustus 2026 · 11:00 uur2 min lezen
Eerste ELMS-podium voor Max van der Snel, Eurointernational derde in 4-uurs van Spa-Francorchamps
Max van der Snel heeft dit weekend zijn eerste podium in de European Le Mans Series (ELMS) behaald in de LMP3 klasse. De 23-jarige Nederlandse autocoureur eindigde met zijn teamgenoten Matt Bell en Douwe Dedecker als derde in de vier uur durende race op het circuit van Spa-Francorchamps. Het team van Eurointernational kwam als vierde over de finish, maar werd na afloop door een diskwalificatie van de nummer één alsnog naar de derde plaats gepromoveerd.


De race begon voor Van der Snel en zijn teamgenoten vanaf de zevende positie. Matt Bell nam de start voor zijn rekening en reed een sterke eerste stint van twee uur, waarbij hij de auto naar P6 bracht. Vervolgens nam Van der Snel het stuur over. Met constante rondetijden wist hij de LMP3 op de tweede positie te behouden. Daarna nam Douwe Dedecker het laatste deel van de race voor zijn rekening. Na een enerverende slotfase werd de auto als vierde afgevlagd. Door een diskwalificatie na de race werd Eurointernational alsnog derde en was het eerste ELMS-podium in de carrière van Van der Snel een feit.

“Dit voelt natuurlijk geweldig,” aldus Max van der Snel. “Het was een lange en intensieve race. Dat we uiteindelijk als derde op het podium staan, is een mooie beloning voor het hele team van Eurointernational. Dit podium geeft veel vertrouwen voor de rest van het seizoen. We weten dat we de snelheid hebben om vooraan mee te doen en gaan er alles aan doen om deze lijn door te trekken in de laatste twee races.”

Eerste ELMS-podium voor Max van der Snel

Van karting naar internationaal endurance racen
Van der Snel begon al op jonge leeftijd met karten en deed mee aan het Nederlands Kampioenschap Karten (Chrono). Op 17-jarige leeftijd maakte hij de overstap naar de autosport. Twee jaar later werd hij Junior Champion in een LMP3 in zijn eerste seizoen in de Prototype Cup Germany. Daarna ontwikkelde Van der Snel zich verder in het internationale endurance racen. Hij rijdt inmiddels drie seizoenen met zijn Nederlandse raceteam More Motorsport in de LMP3 klasse van de Michelin Le Mans Cup, dit jaar voor het eerst in de Pro-categorie. In 2026 maakte Van der Snel zijn debuut in de European Le Mans Series waar hij nu met Eurointernational zijn eerste podium heeft gehaald. Hij combineert dat programma met zijn deelname aan de Michelin Le Mans Cup. Max van der Snel zal daarnaast de laatste race in de Amerikaanse IMSA competitie rijden op Road Atlanta waar hij in de LMP2 voor Intersport uitkomt. Max van der Snel wordt ondersteund door de Fortezza Groep, Ongekend Gezond, Printed Sim Racing en Smith Communicatie.
H
HJ van Keulen
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×