Autosport Internationaal Toerwagens • Le Mans

Toyota haalt uit naar de BoP voor de 24H Le Mans: "Was een race in twee klassen"

Uitgegeven door Wim Boekel • 19 juni 2025 15:50

Toyota heeft na de 24 uur van Le Mans uitgehaald naar de Balance of Performance (BoP), zonder deze bij naam te noemen. In een door Ferrari gedomineerde wedstrijd, kwam Toyota niet verder dan plek vijf en vijftien. Het team miste duidelijk competitiviteit.

24H Le Mans 2025 Toyota Gazoo Racing Nyck de Vries
"Het is duidelijk dat we ons doel niet hebben bereikt. Het doel om hier te komen was om te winnen, dus dat is niet bereikt", zei Toyota’s technisch directeur David Floury nuchter na de race tegen de media. Ondanks sterke line-ups met onder andere voormalig F1-coureur Nyck de Vries en Kamui Kobayashi waren de auto's door de BoP in het nadeel. "We wisten wie er bovenaan zou staan. Ik had aangekondigd wie de favoriet was, ik heb me niet vergist. Het is geen verrassing, het is elk jaar hetzelfde."

Volgens de Fransman leek Toyota het goed te doen in de nacht, maar dat kwam doordat zij op de zachte banden reden en de overige LMH-auto’s op de medium band. Hoewel Toyota #8 nog wel even aan de leiding lag, zat er niet meer in dan plek vijf.

“Er was nooit sprake van prestatiepotentieel”, aldus Floury. "Het was een race in twee klassen, één met de auto's die topsnelheid hadden en één met de auto's die geen topsnelheid hadden. Helaas kregen we het verkeerde ticket en zaten we in de tweede klasse met Cadillac en Aston Martin.”

Wanneer de technisch directeur gevraagd wordt waar het tekort zat? "Tussen Tertre Rouge en de eerste chicane, tussen de eerste chicane en de tweede chicane, tussen de tweede chicane en Mulsanne, tussen Mulsanne en Indianapolis en tussen Arnage en Porsche [bochten]. Dit is heel nauwkeurig!", somt Floury op en gaat nog in op de auto van Nyck de Vries. "We wilden uit de problemen blijven, maar in bocht 1 werden we ingeklemd. We hadden schade aan beide kanten van de auto, aan de carrosserie, en het duurde te lang om te repareren. Dus we moesten ermee racen."

FOTO'S Nyck de Vries en Toyota in de 24U van Le Mans

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS